R5 1600 AF - GTX 1650 Super sistem bir anda reset atıyor

AdnanG

Decapat
Daha fazla  
Sistem.
R5 1600 AF.
GTX 1650 Super.
8x2 RAM.
A320.
Shpv2 650W.
500GB HDD.
PSU alalı 1 yıl olmadı daha ondan kaynaklandığını sanmıyorum parçalar yeni donanımsal değil de yazılımsal olduğunu falan düşünüyorum. Olabilir mi?
Çünkü işlemci RAM falan onları da alalı 1 yıl olmadı sık sık atmıyor nadir reset atıyor bir anda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef bu şekilde arıza tespiti yapmak imkansız. Belki ısınma kaynaklı reset atıyor belki de donanım kaynaklı. Deneme yanılma yoluyla arıza tespiti yapılmalı. Öncelikle sisteminizi bir stress testine sokun(Aida64, Prime95 vb.). Sistem sıcaklıklarını kontrol edin.

Kasa temizliği ve termal bakım yapın, disk birleştirme uygulayın ek olarak 2 CMD kodu vereceğim bunları uygulayın
1-) sfc/scannow = Windows kaynaklı hatalar varsa düzeltir
2-) DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth = Depolama veya disk kaynaklı hatalar varsa kontrol edip düzeltir.

Maalesef bu şekilde arıza tespiti yapmak imkansız. Belki ısınma kaynaklı reset atıyor belki de donanım kaynaklı. Deneme yanılma yoluyla arıza tespiti yapılmalı. Öncelikle sisteminizi bir stress testine sokun(AIDA64, Prime95 vb.). Sistem sıcaklıklarını kontrol edin.

Sıcaklık olduğunu sanmıyorum Warzone da kapanmıyor random bir yerde Windows'ta kapanıyor mesela sıcaklıkla alkası olduğunu sanmam.

PSU önceki PC'deyken kapandığını sanmıyorum.

OCCT testi yaptım bir şey olmadı.

Kasa temizliği ve termal bakım yapın, disk birleştirme uygulayın ek olarak 2 CMD kodu vereceğim bunları uygulayın
1-) sfc/scannow = Windows kaynaklı hatalar varsa düzeltir
2-) DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth = Depolama veya disk kaynaklı hatalar varsa kontrol edip düzeltir.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-08-20 at 04.56.15.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-20 at 04.56.15.jpeg
    28,8 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

OCCT testi yaptım bir şey olmadı.
Depolama ve veri kısmında bazı sorunlar gibi sırası ile şu kodları yapar mısın CMD ye yönetici olarak.

1= DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
2= DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
3= DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

ardından tekrar= DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth bunu yap hata kalkmışmı bir bak.

Önceki PC bu kadar güç gereksinimini ihtiyat duyuyor muydu? Benim eski ekran kartım da önceki PC'in de kapanmiyordi ama yeni aldığım PC'de kapanmaya başladı. Ekran kartı değiştim sorunum halloldu. Reset atmanın en büyük sebebi, PSU'dur. Sistem tamamen kapansa işlemci ısısı derdim ama reset atma sorunu varsa PSU sıkıntılıdır.

Önceki PC bu kadar güç gereksinimini ihtiyat duyuyor muydu? Benim eski ekran kartım da önceki PC'in de kapanmiyordi ama yeni aldığım PC'de kapanmaya başladı. Ekran kartı değiştim sorunum halloldu. Reset atmanın en büyük sebebi, PSU'dur. Sistem tamamen kapansa işlemci ısısı derdim ama reset atma sorunu varsa PSU sıkıntılıdır.

Dademin Valorant daydım oyun kapandı kendi kendine sıcaklık değil psudanda değil bence yazılımsal ekran kartı testi her şeyi yaptım çünkü.

Depolama ve veri kısmında bazı sorunlar gibi sırası ile şu kodları yapar mısın CMD'ye yönetici olarak.

1= DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
2= DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
3= DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth

Ardından tekrar= DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth bunu yap hata kalkmışmı bir bak.

Hocam ilkini yazıyorum sonra daha bir şey yazılmıyor (pardon yüzde geldi şimdi)

Dademin Valorant daydım oyun kapandı kendi kendine sıcaklık değil psudanda değil bence yazılımsal ekran kartı testi her şeyi yaptım çünkü.

Hocam ilkini yazıyorum sonra daha bir şey yazılmıyor.

Depolama ve veri kısmında bazı sorunlar gibi sırası ile şu kodları yapar mısın CMD'ye yönetici olarak.

1= DISM /online /cleanup-ımage /restorehealth
2= DISM /online /cleanup-ımage /checkhealth
3= DISM /online /cleanup-ımage /scanhealth

Ardından tekrar= DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth bunu yap hata kalkmışmı bir bak.

Bunları yapınca tam olarak ne oluyor düzeliyor mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı