R5 1600 AF RTX 2060'ı besler mi?

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Bahsettiğim sistem bu: ULTIMA-1600 / AMD Ryzen 5 1600 AF / ASUS DUAL RTX 2060 6GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Sizce darboğaz olur mu? Ve bu işlemci maksimum hangi ekran kartlarını besleyebilir?
Ayrıca bir sorum daha olacak;
Bu hazır sistemler arasında en iyi performansı verebilecek sistem hangileridir? RTX 2060'ları kendi aralarında ve RX 5500XT ve 1660S'i kendi arasında sıralarsanız sevinirim. Sharkoon marka kullanılan PSU'nun eski bir PSU olduğunu biliyorum, muhtemelen ileride değişirim.

Maksimum 2060 besler zaten.
2060 üstü kartlar için varsayılan çözünürlüğün 2K ve 4K olduğunu düşünürsek piyasadaki hemen hemen her GPU'yu besleyebilir. 1080P çözünürlükte ise verimli kullanılabilecek en iyi kart RTX 2060 veya 2060 Super.

Forumda biri yanlış hatırlamıyorsam OC yapıp RX 5700 XT ile kullanmayı başarmıştı :D stok halde 2060 besleyebileceğini sanmıyorum. Özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda.

Sistemin neden kötü olduğunu belirtip "Bütçeniz nedir? Daha iyisi toplanılabilir" yazabilir.

Direk bütçeyi sormuş, yasak değil diye biliyorum? İstediğini yapabilir.
Gereksiz. Arkadaş R5 1600 RTX 2060'ı besler mi diye sormuş. Daha iyisini önerin dememiş.

Burası insanların birbirine yardım etmesi için var. Önerisini yapar, arkadaş almayabilir. Onun kararı. Sizin burada boş mesaj yazmanız gereksiz.

Burası insanların birbirine yardım etmesi için var. Önerisini yapar, arkadaş almayabilir. Onun kararı. Sizin burada boş mesaj yazmanız gereksiz.

Öncelikle neden avukatlık yapıyorsunuz tabiri caizse anlayamadım. 2. olarak burası özgür bir yer kimse aksini iddia etmedi. Ancak burada herkes bir şeyler yaparken ya da sorarken farklı konular açıyor. Eğer arkadaş daha iyisini tavsiye edin deseydi yazardı zaten. Sizin o şekilde arkadaşı korumanız gereksiz.

Maksimum 2060 besler zaten.

2060 üstü kartlar için varsayılan çözünürlüğün 2K ve 4K olduğunu düşünürsek piyasadaki hemen hemen her GPU'yu besleyebilir. 1080P çözünürlükte ise verimli kullanılabilecek en iyi kart RTX 2060 veya 2060 Super.

Forumda biri yanlış hatırlamıyorsam OC yapıp RX 5700 XT ile kullanmayı başarmıştı :D stok halde 2060 besleyebileceğini sanmıyorum. Özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda.

Darboğaz yapar 1080P'de.

Gereksiz. Arkadaş R5 1600 RTX 2060'ı besler mi diye sormuş. Daha iyisini önerin dememiş.

1080p'de besler, 2K'da RTX 2070'e kadar yolu var o işlemcinin.

Öncelikle neden avukatlık yapıyorsunuz tabiri caizse anlayamadım. 2. olarak burası özgür bir yer kimse aksini iddia etmedi. Ancak burada herkes bir şeyler yaparken ya da sorarken farklı konular açıyor. Eğer arkadaş daha iyisini tavsiye edin deseydi yazardı zaten.
Cevaplarınız için teşekkürler, en iyisi İ5 10400F ve RTX 2060'lı olan sistem daha iyi olacaktır. Peki 1660S ve 5500XT olan sistemler arasında hangisi en iyi?

Geri
Yukarı