R5 1600 AF - RX 5500 XT sistem düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Ya evet internetten AMD ayarları izleyerek yaptım ama pek bir sonuç alamadım gibi FPS hala aynı düzeyde bazıları ekran kartı %100 gücünü kullanmıyor diye böyle oluyor vs. Gibi şeyler söyledi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
böyle bir video gördüm acaba işe yarar mı yararlı olur mu ya da zararı mı olur bir inceler misin sana zahmet
Böyle videoları izleyip uygulayarak bilgisayarına zarar vermeyin. Sizin kullanıcı olarak yapmanız gereken sahip olduğunuz donanımların sürücülerini yüklemek. Başka bir şeye ellemenize gerek yok.

Overclock yapılmış. Video açıklamasında yazıyor.
OC yapılmış olması ile alakası ne? Konu sahibinin attığı videolardaki sistemler ile kendi sistemi farklı. Tabi ki performans farklılıkları olacak.

Kendi sisteminizle aldığınız performansı benim attığım video ile karşılaştırabilir misiniz?

Yaptığınız karşılaştırma şekli yanlış. Çünkü izlediğiniz videolarla sizin sahip olduğunuz sistem farklı.

Karşılaştırmanızı şu video ile yapabilir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yani 30-35 FPS aşağısı aldığım FPS değerleri

OC yapılmış olması ile alakası ne? Konu sahibinin attığı videolardaki sistemler ile kendi sistemi farklı. Tabii ki performans farklılıkları olacak.

Kendi sisteminizle aldığınız performansı benim attığım video ile karşılaştırabilir misiniz?

Acaba %100 verimde kullanmadığım için mi oluyor

Hangi oyunda ve ayarlar videodakiler ile aynı mı?

Acaba %100 verimde kullanmadığım için mi oluyor
Oynarken aldığınız performans değerlerini göremeden bir şey diyemiyorum.

Şu videodan yardım alarak Afterburner'ı kullanıp bizimle oyun içi performans değerlerinizi paylaşır mısınız?

OC yapılmış olması ile alakası ne? Konu sahibinin attığı videolardaki sistemler ile kendi sistemi farklı. Tabii ki performans farklılıkları olacak.

Performans farklılıkları tabii ki olacak ekstra olarak overclock ile bu fark daha da açılır onu demeye çalıştım.

Hangi oyunda ve ayarlar videodakiler ile aynı mı?

Oynarken aldığınız performans değerlerini göremeden bir şey diyemiyorum.

Şu videodan yardım alarak Afterburner'ı kullanıp bizimle oyun içi performans değerlerinizi paylaşır mısınız?

Tabi indireyim tek tek SSlerini alıp atarım birazdan

Performans farklılıkları tabii ki olacak ekstra olarak overclock ile bu fark daha da açılır onu demeye çalıştım.
ayarlaması uzun sürdü ve zamanım kısıtlı olduğu için gta v ve valorant da yapabildim zaten main oyunlarım

Dosya Ekleri

• gta v.png
    gta v.png
    1 MB · Görüntüleme: 19
  • unknown.png
    unknown.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Tabi indireyim tek tek SSlerini alıp atarım birazdan

ayarlaması uzun sürdü ve zamanım kısıtlı olduğu için gta v ve valorant da yapabildim zaten main oyunlarım
İşlemciniz Ryzen 5 1600 mü 1600 AF mi?

Oyunlardaki ayarlarınızın da fotoğraflarını atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı