R5 1600 AF - RX580 sisteme yükseltme önerisi

Adam yükseltme istiyor, RX 580 yerine GTX 1650 öneriyor. Şaka gibi.

İşlemci ve ekran kartını 6500'e satıp aynı fiyata daha iyi işlemci ve ekran kartı koyamazsın maalesef. Sana tavsiyem işlemcin şimdilik kalsın. Ekran kartını satıp üstüne biraz da ekleyerek RX 6600 alman en mantıklısı gözüküyor.

Elde yeterli bütçe de olursa işlemcini de satıp ikinci el R5 3600 - R5 3600X veya sıfır R5 5500 alırsın duruma göre.

Hocam tum yazılanlari okudum. Emek gosterip bilgisini paylasan tum arkadaşlara oncelikle teşekkür ederim. Sizin bu yazdığıniz aslinda benim tam kafamdaki senaryo. Bir iki tane sorum var.

RX6600 kartının VR performansi 2060 Super ve 3050 ve 3060'a göre ne durumda?

R5 1600 AF islemci ile darbogaz yasar miyim? Yaşarsam sogutucu alip o.c ile cozebilir miyim?

Hocam son olarak kartlarin oyunda performans sıkıntısı yasamadigi durumda benim asil secim kriterim VR performansı. Buna gore değerlendirilebilirseniz cok ama cok sevinirim.

VR olarak Oculus Quest 2 2.4 Gbps hizinda Type-C kablo ile kullaniyoruz.

Hocam tum yazılanlari okudum. Emek gosterip bilgisini paylasan tum arkadaşlara oncelikle teşekkür ederim. Sizin bu yazdığıniz aslinda benim tam kafamdaki senaryo. Bir iki tane sorum var.

RX6600 kartının VR performansi 2060 Super ve 3050 ve 3060'a göre ne durumda?

R5 1600 AF islemci ile darbogaz yasar miyim? Yaşarsam sogutucu alip o.c ile cozebilir miyim?

Hocam son olarak kartlarin oyunda performans sıkıntısı yasamadigi durumda benim asil secim kriterim VR performansı. Buna gore değerlendirilebilirseniz cok ama cok sevinirim.

VR olarak Oculus Quest 2 2.4 Gbps hizinda Type-C kablo ile kullaniyoruz.
VR performansını bilmiyorum maalesef. VR performansını neler etkiliyor onu da bilmiyorum. Eğer normal oyun performanslarıyla paralel şekilde gidiyorsa RX 6600 genelde 2060 - 3060 arası performans veriyor. Oyundan oyuna 3060'ı geçtiği de oluyor. Ama bence 3060'ın tam rakibi 6600 XT'dir.

R5 1600 AF ile 1080p'de 2060 üzeri her kartta darboğaz yaşarsınız. Ekstra soğutuculu OC ile de darboğazı bitiremezsiniz maalesef. Tabii bu dediklerim normal oyun için geçerli. VR konusunda bilgili arkadaş varsa yazacaktır veya daha hızlı cevap için sırf bu konu özelinde yeni konu açıp sorabilirsiniz.

Geri
Yukarı