R5 1600 AF sisteme 4.000 TL yükseltme önerisi

sandikci54

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Mevcut kullandığım sistemimi güncellemek istiyorum. Valorant, CS oyunları ve aynı zamanda yayın da yapacağım. İşlemcimi Ryzen 5 5600X ile güncellemeyi düşündüm. Belki direkt bu şekilde yayın yapabilir veya boşa çıkan işlemcime düsük bir ekran kartı takıp yayın bilgisayarına da dönüştürebilirim ileride, eğer yeterli olursa tabii... Bütçem= 3-4 bin TL

Konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Sistemim:
MSI B450M PRO
R5 1600 AF
MSI Armor RX580 8 GB
16 GB 3200MHz RAM
480GB SSD.

Şu üçlüyü önerebilirim.

Şu an ekran kartı piyasaları fırlamışken ekran kartını ve işlemcini sat. Paranı 2-3 ay beklet. Sonra stoklar yenilenince işlemcini yeni nesil Ryzen 5 bir işlemci ile günceller yeni RTX 3*** serisi bir kart alırsın.
Bekleteceğin paranı Dolar da yapabilirsin.(Yatırım tavsiyesi değildir.)

Merhabalar;

Mevcut kullandığım sistemimi güncellemek istiyorum. Valorant, CS oyunları ve aynı zamanda yayın da yapacağım. İşlemcimi Ryzen 5 5600X ile güncellemeyi düşündüm. Belki direkt bu şekilde yayın yapabilir veya boşa çıkan işlemcime düsük bir ekran kartı takıp yayın bilgisayarına da dönüştürebilirim ileride, eğer yeterli olursa tabii... Bütçem= 3-4 bin TL

Konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

Sistemim:
MSI B450M PRO
R5 1600 AF
MSI Armor RX580 8 GB
16 GB 3200MHz RAM
480GB SSD.
Ekran kartı miningcilerin gözdesi onu satıp f/p ekran kartı bulursanız alın. 1600 AF'yi 3600 yapın. Benim önerim bunlar.

Öncelikle hepinize cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Şu üçlüyü önerebilirim.

Hocam ben de 5600X ile değiştirmeyi düşünüyorum. B450M PRO var iken değiştirip önerdiğinizi almam gerekir mi?

Şu an ekran kartı piyasaları fırlamışken ekran kartını ve işlemcini sat. Paranı 2-3 ay beklet. Sonra stoklar yenilenince işlemcini yeni nesil Ryzen 5 bir işlemci ile günceller yeni RTX 3*** serisi bir kart alırsın.
Bekleteceğin paranı Dolar da yapabilirsin.(Yatırım tavsiyesi değildir.)

Hocam o kadar beklemek istemiyorum bilgisayarsız, şimdi İşlemcimi değiştirip 3-4 ay sonra da dediğiniz gibi ekran kartıma da bir güncelleme yapabilirim.

Elindeki ekran kartı çok büyük bir nimet. 4000TL'den satsan 8000TL olur, @BerkayZ87 hocamın attıklarının yanına çıkınca RTX 3050 alsanız çok güzel olur.

Hocam satmayı düşünüyorum fakat nasıl satacağımı bilmiyorum, sarı siteden kolay satılır mı?

Bir de bugün bir şey fark ettim. İtopya'da fiyat artışlarından sonra 8000 TL olan bir ekran kartı, eğer ki hazır sistem alırsak eski fiyattan geliyor, bütün kasa 9000 TL oluyor. Aradım sordum hazır sistemdekiler eski fiyattan dediler. Bilgisayarımı satıp yeni bir bilgisayar da alabilirim, bu konu hakkındaki görüşleriniz neler?

Hocam satmayı düşünüyorum fakat nasıl satacağımı bilmiyorum, sarı siteden kolay satılır mı?
Bir de bugün bir şey fark ettim. İtopya'da fiyat artışlarından sonra 8000 TL olan bir ekran kartı, eğer ki hazır sistem alırsak eski fiyattan geliyor, bütün kasa 9000 TL oluyor. Aradım sordum hazır sistemdekiler eski fiyattan dediler. Bilgisayarımı satıp yeni bir bilgisayar da alabilirim, bu konu hakkındaki görüşleriniz neler?
Sisteminizi satıp yeni bir hazır sistem alabilirsiniz. Sarı sitede kolayca satılır 4000TL'den satıp 2.el idarelik bir kart alırsınız 500TL'ye, sonra stok sorunları düzelince RTX3060 bile zorlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı