R5 1600 AF sistem görüntü vermiyor

Exelance.

Centipat
Arkadaslar herkese selam.

i3 6100 - 8 GB 2133 MHz RAM - MSI B150M sorunsuz kullandigim bilgisayar parcalarimi satip bahsettigim marka parcalari sifir olarak aldim.

Not: İlk etapta MSI B450M-A Pro Max anakart almistim bilgisayarci sadece ilk basta BIOS'u girdigini sonrasinda hic goruntu alamadigini soyledi.

-Bende anakart bozuktur diye gidip ASUS B450M K Prime modelini aldim.

Sonrasinda yine goruntu alamayinca dedim bu işte bir iş var.
Ekran kartim RX570 sorunsuz.
Power sorunsuz.
SSD - harddisk sorunsuz. Sorun ne olabilir?

Aldigim RAM 1.35V yaziyor. Galiba anakart ile uyumlu degil. Uyumlu bir RAM takip BIOS guncellemesinden sonra kullanabilir sanirim dogru muyum?

İslemci uyumlu. Peki bu RAM'i nereden bulacagim? BIOS guncellemesini nasil yaptiracagim? Malum 4 gun sokaga cikma yasagi var. Hadi bunu gectik sonrasinda 9 gun bayram tatili. Onumuzdeki hafta 3 gun icersinde benim bu sıkıntıyı cozmem gerekiyor. Lutfen onerisi olan neden kaynaklandigi hakkinda bilgisi olan söyleyebilir mi?
Umarim derdimi anlatabilmisimdir. Herkese hayirli gunler dilerim.

Bu arada bir tane video da. Low RAM olayindan bahsetmis bir arkadas. 1.2v RAM takip BIOS'unu guncelledikten sonra kendi RAM'ini kullanabilmis. Ama adam 15 RAM degistirmis. Ben nasil bulacagim onu.

Dun de birisi ayni sistemi ben kullaniyorum hic boyle bir durum yasamadim baska bir sorun olabilir mi dedi, iyice huylandim. Arkadaslar gercekten sorun nedir ve ne yapabilirim?
Çözmem gereken bir konu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayın RAM ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Masaüstü RAMler 1.35 volt ile gelir ve anakart bunu destekler. 1.2V bellekler genelde SODIMM notebook RAM olur.

BIOS post’u geçemiyorsanız anakart sıkıntılı olabilir, değiştirdiyseniz bile yine olabilir.

Ayrıca neden işlemciden şüphelenmediniz? O da sorunlu olabilir.

İnternette bu sorunu yasayan cok kisi var. Anakarti 2. Defa aldigimdan dolayi ihtimal dusuk diye dusundum. Haklisiniz islemci olarak kaynaklanabilir dusunduk. İslemci de sifir neden sorun olsun? Hadi oldu diyelim ne yapacagim ki? Ve sorunun asil kaynagina nasil inecegim? İslemci bazli sorun ise onumuzdeki hafta 3 gun iceresinde sorunu nasil cozume kavusturabilirim? Ram kaynakli degilse umarim oyledir, bilgisayari kirarim heralde o derece
Eger anakart 2.defa sikintili ise gercekten yaziklar olsun bu sansizlikla nereye kadar gidilir mechul.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı