R5 1600 AF sistem kendini kitliyor

Otunca54

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler herkese öncelikle. Yeni bir sistem topladım.

Gigabyte A320M-H anakart.
Ryzen 5-1600 AF işlemci.
XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz RAM.
550W 80 + PSU.
James Donkey'le 240 GB SSD.

Olarak bileşenlerim format için ekran kartı olarak üzerine GT 740 taktım normal kullanımım MSI RX580.
Formatımı tamamlayıp oyun kurulumlarımı yapıyorum ve bir anda kafasına göre bir süreçte kitliyor kendini ve o kitlenmeden sonra reset atınca PC'e anakart açılış yazısında kalıyor, beklettiğimde direk BIOS'a atıyor. Gücü komple kesip tekrar verip açtığım zaman açılıyor PC ve açıldığı gibi direkt kitliyor yine kendini. Tüm parçalardan elimde adetli mevcut, hepsini tek tek denediğim halde SSD'de dahil olmak üzere yine bu sorunu yaşıyorum. BIOS'um güncellemesini yaptım fakat sizce sorun nerede? Bazı James Donkey'ler bu anakarta sıkıntı yaratıyormuş sizce neden olabilir yardımcı olabilr misiniz?
Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

İyi günler herkese öncelikle. Yeni bir sistem topladım.

Gigabyte A320M-H anakart.
Ryzen 5-1600 AF işlemci.
XPG Gammix D30 8 GB 3000 MHz RAM.
550W 80 + PSU.
James Donkey'le 240 GB SSD.

Olarak bileşenlerim format için ekran kartı olarak üzerine GT 740 taktım normal kullanımım MSI RX580.
Formatımı tamamlayıp oyun kurulumlarımı yapıyorum ve bir anda kafasına göre bir süreçte kitliyor kendini ve o kitlenmeden sonra reset atınca PC'e anakart açılış yazısında kalıyor, beklettiğimde direk BIOS'a atıyor. Gücü komple kesip tekrar verip açtığım zaman açılıyor PC ve açıldığı gibi direkt kitliyor yine kendini. Tüm parçalardan elimde adetli mevcut, hepsini tek tek denediğim halde SSD'de dahil olmak üzere yine bu sorunu yaşıyorum. BIOS'um güncellemesini yaptım fakat sizce sorun nerede? Bazı James Donkey'ler bu anakarta sıkıntı yaratıyormuş sizce neden olabilir yardımcı olabilr misiniz?
Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

PSU'nun markası nedir hocam anakartınız CPU güç girişi 8pin yani besleyememe gibi bir sorun yok gibi acaba PCI-e güç kablosunu CPU 8pin yerine mi taktınız?

SSD niz arızalı bu nedenle sistem istenilen işlemlere yanıt vermeyip bloke oluyor siz tekrar başlattığınızda sistem SSD göremeyip Boot edemediği için BIOS'a atıyor.

Hocam kullandığınız SSD modeli kronik sorunlu. CrystalDiskMark programı ile ssdnizi test edin sonuçları burada paylaşın.
işte başka i5 bir pc de deniyorum sorunsuz çalışıyor
PSU'nun markası nedir hocam anakartınız CPU güç girişi 8pin yani besleyememe gibi bir sorun yok gibi acaba PCI-e güç kablosunu CPU 8pin yerine mi taktınız?
gamepower psu markası sanmıyorum 4+4 bir kablo var onu taktım
şöyle bir şey de var 120 gb kingston ssd takıyorum j.d gibi kitlemiyor ama başka bi pc de j.d sorunsuz çalışıyor bu nesil anakarttın uyumsuzluk gibi bir skntısmı var 3 tane j.d ssd var 0 elimde 2 sinde de bu sorunu yaptı

İşte başka i5 bir PC'de deniyorum sorunsuz çalışıyor.

Gamepower PSU markası sanmıyorum 4+4 bir kablo var onu taktım.
Şöyle bir şey de var 120 GB Kingston SSD takıyorum j.d gibi kitlemiyor ama başka bir PC'de j.d sorunsuz çalışıyor bu nesil anakarttın uyumsuzluk gibi bir skntısmı var 3 tane j.d SSD var 0 elimde 2'sinde de bu sorunu yaptı.

PSU çok güvenilir değil ama kablo doğru SSD'e sorun var yüksek ihtimalle garanteyi gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı