Çözüldü R5 1600 AF sistem Windows bazen açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HaylazKaptan

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC'ye yeni bir M.2 SSD aldım Windows´u kurdum ilk 1 hafta herhangi bir sorun çıkarmadı. Bir süre sonra PC'yi açtığımda kilit ekranında dondu ve bir süe sonra mavi ekan verdi ve sistem kendini yeniden başlattı başlattıktan sonra işletim sistemi olmadığı için verilen hatayı verdi (verilen hatayı unuttum küsur bakmayın ama o hata olduğuna eminim).Reset tuşuna basıp BIOS'a girdiğimde M.2 gözüküyor ama Windows Boot Manager gözükmüyor. Power tuşuna basıp PC kapattıktan 5 saniye sonra tekrar Power tuşuna basıl tekrar BIOS'a girideğiten sonra Boot menüsünde Windows Boot Manager çıktı ve tıkladıktan sonra Windows açıldı. Bu sorun her zaman olmuyor. Ortalama PC 5 defa açılıp kapatıldıktan sonra oluyor.

Sistem:
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING.
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF.
RAM: Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix DDR4 3200MHz CL16.
M.2 SSD: XPG Spectrix S40G 256 GB.
HDD: WDC WD40PURZ-85TTDY0 4 TB 5400 RPM.
Ekran kartı: MSI GeForce GT 730 DDR3 2 GB.
Kasa: Rampage X-horse 600W 80 Plus Bronze.

Technopat Sosyal'de yeniyim eksik bilgiler olursa söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDD'de zaten bir işletim sitemi yoktu ama temiz bir kurulum yaptım tekrardan düzeldi. Teşekkürler.
Eski anakartımda aynı sorunu yaşıyordum, HDD ve SSD birlikte kullanılıyorsa ve kurulum düzgün yapılamadıysa olabiliyor. HDD içerisinde ikinci bir işletim sistemi varken de yapabiliyor bunu. Tavsiyem anakart BIOS güncellemesi, ardından tertemiz bir Windows kurulumu, BIOS Boot settings ayarı. HDD içerisinde ikinci bir işletim sistemi varken de yapabiliyor bunu.

Geri
Yukarı