R5 1600 AF sistemde PUBG düşük FPS

BarıS_ENR

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Oyun
Oyunlarda gereğinden daha düşük FPS'ler alıyorum diğer oyunlarda da öyle PUBG gibi bir oyunu bu ekran kartıyla akıcı oynatması gerekirken ani droplar FPS düşmeleri oluyor.
Sebebini çözemiyorum sizce nedeni nedir?
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Ekran kartı: GTX 1660 Ti 6 GB.
RAM: Corsair 8 GB 3200MHz.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
20220126000352_1.jpg

İşin garibi sıcaklıklara bu kadar takan benim işlemci sıcaklığını fark etmemiş olmam 😁

Dropların sebebi tek kanal RAM olduğu gibi sıcaklıklar da olabilir, işlemci serin çalışmak için kendini frenliyor. Bu da = performans düşüşü.

Hocam sebenini bende anlayamıyorum stock fan var fan hızı Full'de çalışıyor arka plan da hiçbir şey açık değil neden bu kadar yüksek değerleri görüyor?

İşin garibi sıcaklıklara bu kadar takan benim işlemci sıcaklığını fark etmemiş olmam 😁

Dropların sebebi tek kanal RAM olduğu gibi sıcaklıklar da olabilir, işlemci serin çalışmak için kendini frenliyor. Bu da = performans düşüşü.

Frekansi dusurmesine ragmen 95 derece 🥵 Konu sahibinden hala cevap gelmiyor.
PC'yi kapat. Islemci zarar gorecek. Sogutucu tam temas ediyor mu islemciye?
Sogutucu modeli ne? Kasa modeli ne? Termal macun var mi?
Hocam sebenini bende anlayamıyorum stock fan var fan hızı Full'de çalışıyor arka plan da hiçbir şey açık değil neden bu kadar yüksek değerleri görüyor?
Sogutucu tam temas ediyor mu? Islemciye.
Kasa nedir? Termal macun surulu mu?

Hocam sebebini ben de anlayamıyorum stock fan var fan hızı Full'de çalışıyor arka plan da hiçbir şey açık değil neden bu kadar yüksek değerleri görüyor?

Soğutucuda sıkıntı var demek ki, ya montaj ya da başka bir şey. Termal macun kurumuş olabilir, soğutucudaki blok işlemciye temas etmiyor olabilir. Elinle kontrol eder misin fanı?

Frekansi dusurmesine ragmen 95 derece 🥵 konu sahibinden hala cevap gelmiyor.

Sogutucu tam temas ediyor mu? Islemciye.
Kasa nedir? Termal macun surulu mu?

Hocam termal macun 1 yıldır yapılmadı ama yine bu değerleri görmez diye düşünüyorum
Kasa: Rampage X-Core
Kasayı açıp fanı kontrol ettim elimle takılı oynama yok.
Ve bu şu an ben dahil herkesi deli ediyor çünkü adamın işlemcisi yanacak.

Kasa mı laptop mu?
kasa hocam
OC mi yapıldı işlemciye BIOS'dan sıfırlamayı deneyin.
hayır bios ayarları sıfırda

Yeni konular

Geri
Yukarı