R5 1600 AF sistemde PUBG düşük FPS

BarıS_ENR

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Oyun
Oyunlarda gereğinden daha düşük FPS'ler alıyorum diğer oyunlarda da öyle PUBG gibi bir oyunu bu ekran kartıyla akıcı oynatması gerekirken ani droplar FPS düşmeleri oluyor.
Sebebini çözemiyorum sizce nedeni nedir?
İşlemci: Ryzen 5 1600 AF.
Ekran kartı: GTX 1660 Ti 6 GB.
RAM: Corsair 8 GB 3200MHz.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
20220126000352_1.jpg

Hocam termal macun 1 yıldır yapılmadı ama yine bu değerleri görmez diye düşünüyorum.
Kasa: Rampage X-Core
Kasayı açıp fanı kontrol ettim elimle takılı oynama yok.

O zaman termal macun yenilemesi yapabilirsin, kaliteli bir şey alırsan iyi etki edecektir sıcaklıklara. Yapmışken montajı da şüphesiz tam yap.

Kullandığın kasa az daha ön panel düz olsa mesh düşmanı olacak, pek de iyi bir kasa kullanmıyorsun.

Sıcaklık sorununu düzeltip +8 GB RAM eklemesi yapılınca sorunun düzelmesi lazım.

O zaman termal macun yenilemesi yapabilirsin, kaliteli bir şey alırsan iyi etki edecektir sıcaklıklara. Yapmışken montajı da şüphesiz tam yap.

Kullandığın kasa az daha ön panel düz olsa mesh düşmanı olacak, pek de iyi bir kasa kullanmıyorsun.

Sıcaklık sorununu düzeltip +8 GB RAM eklemesi yapılınca sorunun düzelmesi lazım.

Kasa deşişecek hocam zaten idare etmelik şu an.
8 GB RAM alacağım zaten bu degerleri görünce.
Teşekkürler.
28 hocam
Sorunu çözdüm şimdi fanı elledikten sonra fark ettim ki fan dönmeye başladıktan bir müddet sonra kendini kapatıyor. Yeni bir tane fan almam gerekecek galiba.
Hepinize çok teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için:)

Kasa deşişecek hocam zaten idare etmelik şu an.
8 GB RAM alacağım zaten bu degerleri görünce.
Teşekkürler.

28 hocam.
Sorunu çözdüm şimdi fanı elledikten sonra fark ettim ki fan dönmeye başladıktan bir müddet sonra kendini kapatıyor. Yeni bir tane fan almam gerekecek galiba.
Hepinize çok teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için:)

Tamamdir. Islemci sicakligini dusurdugunde frekansta artacak.
Dual channel 16 GB RAM'de yaptiktan sonra sorun cozulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı