R5 1600 AF sistemde Valorant FPS düşmeleri

Furps

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8-8, 16gb 3200mhz
SSD veya HDD modeli
ssd modeli bilmiyorum
Ekran kartı
zotac 3060 12gb
Anakart
biostar b450mh
İşlemci
5 1600 af
Başlıkta da belirttiğim gibi, Valorant oyununda bitmeyen bir drop sorunu yaşıyorum. Bunun sebebinin kullandığım ekran kartının(RX550 2 GB) eski olmasına bağlayıp yenisini aldım ve problem hala devam ediyor. Parçalar böyle; 16 GB RAM, R5 1600 AF işlemci, Zotac 3060 12 GB ekran kartı, Windows 11. oyunu ortalama 160-170 FPS'le oynuyorum bir anda biri çıkıp saldırdığında oyun neredeyse 1 saniye duruyor, drop yaşıyor, oyun zevkini alıyor götürüyor. Arada sırada da sesde robotikleşme oluyor 1-2 saniyeliğine. Çözemiyorum, yardım bekliyorum.

R5 1600 kullanıyorum, benzer bir durumu yaşamıştım RTX 2060 ile yaşamıştım.
Bu kilitlenme sorunu vs. genelde diskten kaynaklanıyor, M.2 SSD'nin performans arttırmadığını savunanlar olsa da SATA ile aralarında stabilite arasında farklar var. İlk önerim Valorant için Windows 10 kullanman olur, kullanmadığın OneDrive, Xbox gibi Windows uygulamalarını silerek kendine özel modlu bir Windows kur derim. O işlemciye o ekran kartı zaten başlı başına bir hata, fakat elinden geldiğince düzelmesini istiyorsan dediklerimi uygulamayla başlayabilirsin.

Grafikleri yükselt, NVIDIA Denetim Masası'ndan bir DSR açıp çözünürlüğü yükselt.

1600 AF bu 2060 normalde sınırı büyük ihtimalle bir de düşük ayarlarda falan oynuyorsunuz darboğaz yapıyor sistem.

Veya git sat işlemciyi Ryzen 5500 al.

Yeni konular

Geri
Yukarı