R5 1600 AF undervolt

XenoVoid

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ASUS B450M Dragon anakarta sahibim, işlemcinin internette bulduğum en stabil overclock değeri 3.75Hhz'e 1.375 Volt ama açıkçası hiçbir faydasını görmedim. O yüzden normal hızında, yani 3.4GHz'de kaç Volt yapmalıyım sıcaklık değerlerini düşürmek için? Bu arada o overclock ayarlarını yaptığımda 80-85 derece arası oluyor. Snowman T6 Ultra 6 var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aşırı yüksek vermişsiniz voltajı ben 3.95 GHz de 1.33v veriyorum ayrıca sizin soğutucu yanlış takılmış ya da macunu kurumuş o sıcaklık çok fazla.

Hocam sizin dediğiniz çok uçuk değer normalde zaten 95 olduğunda anakart uyarı veriyor ayrıca sürekli 80-90 gibi değerlerin üstünde kullanırsan işlemcinin içindeki devreler aşınır sizin yerinizde olsam soğutucuyu kontrol ederim iyi bir soğutucunuz var.

Hocam sizin dediğiniz çok uçuk değer normalde zaten 95 olduğunda anakart uyarı veriyor ayrıca sürekli 80-90 gibi değerlerin üstünde kullanırsan işlemcinin içindeki devreler aşınır sizin yerinizde olsam soğutucuyu kontrol ederim iyi bir soğutucunuz var.

Ev 30 derece yazdığımı görmedin galiba şu an 3.4qhz de Core Boost falan açık undervolt ile 60 65 derece oluyor oyunda.

Geri
Yukarı