R5 1600 AF ve GTX 1060 Darboğaz Problemi

Amorphous

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba herkese, aranıza yeni katıldım ve özellikle sormak, danışmak istediğim bir konu var :) Assasin's Creed Odyssey, Origins ve BF 5 gibi oyunlarda dikkat ettiğimde CPU kullanımı %90 %100'lere kadar çıkabiliyor anlık ve kısa süreli olarak nadir takılmalarda yaşıyorum. Darboğaz olduğunu söyleyenler var, sizlerden bilgi almak adına yazmak istedim, teşekkür ederim.

Bilgisayarım:
  • AMD Ryzen 5 1600 AF işlemci
  • Gigabyte Windforce GTX 1060 6G 192 Bit
  • HyperX 8 GB 3200MHz
  • B450M-A PRO Max 3200 OC

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB oldu RAM toplamım X-ampden profile 2'ye tanımladım şu an tam 3200 MHz olarak çalışıyor Ultra ayarlarda ekran kartı sabit %95 %97 aralığında çalışıyor sıcaklık 70 derece CPU ise bazen maks %90'a çıkıyor %92'lere kadar anlık olarak sonra düşüyor sıcaklığı 75 derece şu an sizce problem var mıdır? Darboğaz ya da drop gibi. RAM kullanımımda epey düştü bellek artınca.

16 GB oldu RAM toplamım X-ampden profile 2'ye tanımladım şu an tam 3200 MHz olarak çalışıyor Ultra ayarlarda ekran kartı sabit %95 %97 aralığında çalışıyor sıcaklık 70 derece CPU ise bazen maks %90'a çıkıyor %92'lere kadar anlık olarak sonra düşüyor sıcaklığı 75 derece şu an sizce problem var mıdır? Darboğaz ya da drop gibi. RAM kullanımım da epey düştü bellek artınca.
İşlemcinin o derece ısınması normal değil, garantiye gönderin veya ürün değişimi isteyin yada fanı kontrol edin tam oturmuş mu diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı