R5 1600 AF - GTX 1060 sistemde ekran mozaikleşiyor

SerkaN20

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
RAM
CORSAİR RGB PRO 2x8 16GB 3200MHZ
SSD veya HDD modeli
HDD: Seagate barracuda 1tb - SSD: James Donkey 240
Ekran kartı
Galax GTX 1060 6GB EXOC
Anakart
MSİ B350M MORTAR
İşlemci
AMD Ryzen R5 1600AF
Geçenlerde Valorant oynarken Alt+Tab yaptım ve ekran kartı sürücünüz çöktü diye bir bildirim gördüm bildirimi kapattım oyun dondu tekrar girdim sorunsuz oynadım. Sonra oyundan çıkınca ekranda ekteki gibi mozaikler oluştu ekran kartı sürücüsünü sildim tekrar temiz kurulum yaptım bir önceki versiyonunu da yükledim ama bir şey değişmedi bilgisayar yeni açıldığında yapıyor oyuna girince sorun olmuyor ama yazılımsal olduğuna eminim çünkü ekran görüntüsü aldığımda gözüküyor yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• Ad222sız.png
    Ad222sız.png
    894,4 KB · Görüntüleme: 24
  • Adsı23z.png
    Adsı23z.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 22
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurmayı dene, daha sonra önceki sürümleri kurup dene. PSU marka model nedir?
Umarım fiziksel bir sorun çıkmaz 😟

Hepsini denedim ve bunu belirttim konuda değişen bir şey yok. PSU: Corsair VS 550.

Özür dilerim dikkat etmemişim, PSU yeterli gibi gözüküyor ekran kartında sorun olabilir 😟 imkanın varsa başka bir kasada ekran kartını dene veya kendi bilgisayarına başka bir ekran kartı takıp deneyebilirsin.

Özür dilerim dikkat etmemişim, PSU yeterli gibi gözüküyor ekran kartında sorun olabilir 😟 imkanın varsa başka bir kasada ekran kartını dene veya kendi bilgisayarına başka bir ekran kartı takıp deneyebilirsin
Sistem zaten yeni değil parçalar uyumlu sorun yok ama son zamanlarda yapmaya başladı sürücü çöktü hatası verip ve sil yükle yapınca bi süre idare ediyor onun dışında oyunlarda hiçbir sorun yok sadece masaüstünde discordda filan.

Sistem zaten yeni değil parçalar uyumlu sorun yok ama son zamanlarda yapmaya başladı sürücü çöktü hatası verip ve sil yükle yapınca bir süre idare ediyor onun dışında oyunlarda hiçbir sorun yok sadece masaüstünde Discord'da filan.

Bir de Game Ready sürücüleri yerine, Studio sürücüsünü yükleyip dener misinizi.

Geri
Yukarı