R5 1600 AF ve GTX 1650S sistem nasıldır?

RX 580 yerine kesinlikle GTX 1650 Super alın. RX serisi daha eski bir mimariye sahip. R5 1600 AF ve GTX 1650 Super ikilisi çok güzel gidebilir. Ama diyeceksiniz ki ileride RTX 2070 gibi ekran kartı takarım. İşte o zaman R5 3600 alın derim.

580 daha çok FPS alıyor oyunlarda sanki? Bir de uzun ömürlü olmasını istiyorum. Çok sistem toplayan birisi değilim.

580 daha çok FPS alıyor oyunlarda sanki? Bir de uzun ömürlü olmasını istiyorum. Çok sistem toplayan birisi değilim.
Ömür olarak GTX 1650 Super daha iyidir hocam. Çok daha az yakar, daha zor ısınır. RX 570 kullanıyorum. Ucuza götürdüm ama şu an GTX 1650S varken RX 580 susabilir bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ek olarak RX 580 8GB ise RX 580 alın hocam.

Bende sistem alırken RX 580 ve GTX 1650S arasında kalmıştım 400 TL civarı fiyat farkından dolayı RX580 aldım gayet iyi.
Model: ASUS Dual RX580 4G.

Ömür olarak GTX 1650 Super daha iyidir hocam. Çok daha az yakar, daha zor ısınır. RX 570 kullanıyorum. Ucuza götürdüm ama şu an GTX 1650S varken RX 580 susabilir bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ek olarak RX 580 8GB ise RX 580 alın hocam.

Kafam çok karışık. AMD'nin sorunları oluyor. Forumda her gün bir çok konu görüyorum. Nvidia ise kendimi bildim bileli kullanıyorum sorunsuz. Hackintosh ile de ilgileniyorum ve sadece AMD'nin desteği var, Nvidia'nın yok. AMD'nin 8 GB modeli mevcut ileriye daha dönük olur diye düşünüyorum. Yani baya kararsızım.

Kafam çok karışık. AMD'nin sorunları oluyor. Forumda her gün bir çok konu görüyorum. Nvidia ise kendimi bildim bileli kullanıyorum sorunsuz. Hackintosh ile de ilgileniyorum ve sadece AMD'nin desteği var, Nvidia'nın yok. AMD'nin 8 GB modeli mevcut ileriye daha dönük olur diye düşünüyorum. Yani baya kararsızım.
RX 580 8 GB, GTX 1650 Super kartından ömür olarak daha öndedir hocam.

@jax teller fanboyu 1 yıllık sürücülerle yapılan testlere bakmak biraz yanlış. Güncel sürücülerle RX 580 daha farklı performans veriyor (ancak 8 GB modeli). Tabii ben de tarihi eser 580 yerine 1650 Super alınması taraftarıyım ama son sürücülerle RX 580 ile 1650 Super, 5500 XT 8 GB ile 1660 Super arasındaki fark oldukça daraldı. Ancak konu sahibi yüksek VRAM ihtiyacı olan AAA oyunları sık oynamayacaksa 1650 Super yeterlidir yoksa ciddi performans kayıpları yaşayabilir en yüksek ayarlarda.
@İbrahim Gürel 1650 Super tercihini buna göre belirle. Yoksa alternatif olarak 5500 XT 8 GB veya 1660 Super gibi kartlara da yönelebilirsin. RX 580 ise yaşı, fiyatı, güç tüketimi ve performansı nedeniyle bu alternatiflerden daha geride.

Sanırım bende RX 580 8 GB düşünüyorum.

RX 580 artık eski bir kart. Uygun fiyata ikinci el düşünüyorsan tamamdır ancak RX 590 ile beraber sıfır alınacak kartlar değiller. 1650S/5500 XT/1660S dışına çıkılmamalı sıfır için. Mimarileri, gelecekleri, güç tüketimleri, sürücüleri vb. her açıdan yeni kartlar daha avantajlı.

RX 580 artık eski bir kart. Uygun fiyata ikinci el düşünüyorsan tamamdır ancak RX 590 ile beraber sıfır alınacak kartlar değiller. 1650S/5500 XT/1660S dışına çıkılmamalı sıfır için. Mimarileri, gelecekleri, güç tüketimleri, sürücüleri vb. her açıdan yeni kartlar daha avantajlı.

Yok, sıfır düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı