R5 1600 AF ve RX 570 düşük performans veriyor

ahmet.bahceci

Hectopat
Daha fazla  
  • B450M S2H anakart.
  • 8 GB 3000MHz RAM.
  • Ryzen5 1600 AF işlemci.
  • XFX RX570 4 GB ekran kartı.
Bu parçalar ile bazı oyunlarda FPS testi yaptım. Bana düşük gibi geldi. Sizce neden kaynaklıdır?
Bütün oyunları 1080P'de test ettim.
LoL orta ayar 100-140.
Valorant en düşük ayarda 120-160.
ETS 2 online modda full ayar 30-70.
Normalde CS:GO'yu yazmayacaktım FPS yüksek gibi geldiği için ama onu da belirteyim: Atölye FPS haritasında en düşük ayarlar 1024x768 çözünürlükte 240 FPS verdi. Bu normal gibi geldi.
Bu FPS'leri GTX 750 Ti ile alıyordum. RX 570'e geçtim ama sanki hiçbir şey değişmemiş gibi hissediyorum.

Ekran kartı sürücünüz güncel mi? Eğer güncelse sürüm değiştirmeyi deneyin. Belki yeni sürümde sıkıntı vardır.

RX570 çok iyi bir kart değil ki?
Ona rağmen aldığınız değerler düşük geldi. Oyun içi MSI afterburner ile kontrol yapın. Güncel Driver yükleyin.

Bu oyunlar ekran kartının tam performansını kullanacak oyunlar değil, LoL zaten mağara devrinden kalma. Büyük ihtimalle ayarları yükseltsen de aldığın FPS pek değişmeyecek. Zaten tek kanal RAM kullanıyorsun o bile tek başına Ryzen işlemci ve oyunlar için ideal değil, CS:GO buna ihtiyaç duymadığı için normal geliyordur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Şu an oynamıyorum ama 2000 üstü saatim olan oyuna laf ettirmem 😂 🤭.

Dediğim RX 570 olsun, muadili bir kart olsun test videolarına baktığında ekran kartı kullanımı %30-60 civarı değişiyor, Valorant'ta bile. Arkadaş LoL demiş de onun için dedim. %99 GPU kullanımı ile 800 FPS almayı bekliyor sanırım. CoD Warzone veya Battlefield oynasa ayrı, gerçi onlar için de 1x8 GB RAM direkt yetersiz kalıyor.

Dediğim RX 570 olsun, muadili bir kart olsun test videolarına baktığında ekran kartı kullanımı %30-60 civarı değişiyor, Valorant da bile. Arkadaş LoL demiş de onun için dedim. %99 GPU kullanımı ile 800 FPS almayı bekliyor sanırım. CoD Warzone veya Battlefield oynasa ayrı, gerçi onlar için de 1x8 GB RAM direkt yetersiz kalıyor.
Yok hocam yanlış anladınız.
LoL zaten mağara devrinden kalma.
Bunun için dedim. 😂

Geri
Yukarı