R5 1600 AF'den 3600'e geçilir mi?

Kalmaz güzel ikili olurlar. Şu kanalda bayağı 3100 & 2060 videosu var, ben 3 tanesini atıyorum. 5600 XT'de bu seviyede dersek 3100'ün aşağı yukarı neler yapabileceğini görürsün. Bir 3300X/3600 olmasa da 3-4 sene için üzecek bir işlemci değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Warzone'da FPS'ler benim sistem ile aynı ama 3100 fiyatına göre güçlü bence.

Sizin sisteminiz nedir?

RTX 2060 1600 AF 16 GB RAM. 3600'de fark belli oluyor gerçekten karşılaştırma yaptığımda 10 20 FPS fazla verdiği yerler oluyor Ultra'da ikisi de besliyor ama işlemci gücü fark ediyor Low ayarlarda fark daha bir artıyor ona girmiyorum :D sanırım 3600 daha güçlü oldugu için Low'da daha iyi besliyor.

RTX 2060 1600 AF 16 GB RAM. 3600'de fark belli oluyor gerçekten karşılaştırma yaptığımda 10 20 FPS fazla verdiği yerler oluyor Ultra'da ikisi de besliyor ama işlemci gücü fark ediyor Low ayarlarda fark daha bir artıyor ona girmiyorum :D sanırım 3600 daha güçlü oldugu için Low'da daha iyi besliyor.
3100'ün oyun performansı 1600 AF'den en fazla 5 FPS daha iyi... Siz başka hangi oyunları oynuyorsunuz? Ve aldığınız değerler yaklaşık nasıldır?

Benim için en büyük öncelik ultra ayarlarda en az 100 FPS görebilmek BF1'de. Buna ulaşabilirsem ne mutlu bana.

Yalnız Battlefield AMD kartların coştuğu bir oyun. 5600 XT orada 2060'ın üzerine bayağı çıkabilir. İşlemci kısmına gelirsek 3600 ile 3100 arasında tabii belirgin bir fark olacaktır ama şu anda 3100 950 TL, 3600 ise 1550 TL civarında. Ek işlemci soğutucusu ile neredeyse ikiye katına yaklaşır.

3100'ün oyun performansı 1600 AF'den en fazla 5 FPS daha iyi... Siz başka hangi oyunları oynuyorsunuz? Ve aldığınız değerler yaklaşık nasıldır?

3100 ile dediğiniz gibi 5 FPS fark var sadece cok az diğer oyunlarda Rainbow'da 170 veya 180 civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam Apex Legends 144 altına düşmüyordu tam kaç verdiğini unuttum.
Yalnız Battlefield AMD kartların coştuğu bir oyun. 5600 XT orada 2060'ın üzerine bayağı çıkabilir. İşlemci kısmına gelirsek 3600 ile 3100 arasında tabii belirgin bir fark olacaktır ama şu anda 3100 950 TL, 3600 ise 1550 TL civarında. Ek işlemci soğutucusu desek neredeyse ikiye katına yaklaşır.

Evet BF5'de fark açmış nedenini anlamış değilim.

Yalnız Battlefield AMD kartların coştuğu bir oyun. 5600 XT orada 2060'ın üzerine bayağı çıkabilir. İşlemci kısmına gelirsek 3600 ile 3100 arasında tabii belirgin bir fark olacaktır ama şu anda 3100 950 TL, 3600 ise 1550 TL civarında. Ek işlemci soğutucusu desek neredeyse ikiye katına yaklaşır.
3600 ile 1660 Super alsam kesin daha az performans mı verir? Bir de AMD almasına alırım, bütçem için daha iyi olur ancak forumda gördüğüm sorunlar beni tedirgin ediyor.

3600 ile 1660 Super alsam kesin daha az performans mı verir? Bir de AMD almasına alırım, bütçem için daha iyi olur ancak forumda gördüğüm sorunlar beni tedirgin ediyor.

Control DLSS 2.0 kapalı :) açtığında ikisini de yok ediyor bakabilirsin

Evet. BF 5 testlerine baktığımda 1660S ile arasında neredeyse 25-30 FPS fark var aynı işlemciyle. 3100/3600 farkıyla kolay kolay kapanacak gibi durmuyor. Benchmark videolarına ve işlemcilerin yarattığı farklara bakınca ben böyle görüyorum. Belki kullananların tecrübesi farklıdır. Battlefield seviyorsan önceliğin 5600 XT ve RTX olsun çünkü performansları iyi.

Evet. BF 5 testlerine baktığımda 1660S ile arasında neredeyse 25-30 FPS fark var aynı işlemciyle. 3100/3600 farkıyla kolay kolay kapanacak gibi durmuyor. Benchmark videolarına ve işlemcilerin yarattığı farklara bakınca ben böyle görüyorum. Belki kullananların tecrübesi farklıdır. Battlefield seviyorsan önceliğin 5600 XT ve RTX olsun çünkü performansları iyi.

Anladım hocam. Şimdi fiyatlara baktım, Sapphire 5600 XT bir günde 120TL zamlanmış... 🤦‍♂️ Yani 3600+1660s sistemle aynı fiyata geliyor. Diğerlerine gelen zamları hiç konuşmuyorum bile. Valla sonumuz hayır olsun, ülkede işimiz zor...

Geri
Yukarı