R5 1600 AF'li sisteme 400W Frisby PSU yeterli mi?

Gerçekçi_yazar

Centipat
Sistemim
Intel Core Quad Q8300
ASUS RX550 4 GB OC Phoenix
Anakart ASUS'un bir modeli
2+2 = 4 GB RAM
PSU Frispy'nin 400W'lık bir modeli şu an bana yetiyor gayet normal bu da konu bu değil, ben sistemimi R5 1600 AF'li, Gigabyte A320 anakartlı, 16 GB RAM'li bir sisteme yükselteceğim ve 300 TL'ye de Rush'un RGB kasası var onu alacağım yeter mi bu 400W bana acaba onu öğrenmek istiyorum. Bütçem cidden kısıtlı gerek yoksa değiştirmek istemiyorum PSU'yu.

Son düzenleyen: Moderatör:
O PSU hiç güvenilir değil. 400W verdiği bile kesin değildir yani. İdareten kullanabilirsin amam ileride kesin değiştir onu.

Sistem taş çatlasa 200 Watt anca çeker PSU 12V kanalından 240 Watt sağlayabiliyor. Fazladan boşluk bile kalıyor. PSU az verimlilikten dolayı 220 Watt verse bile yinde de yeterli gelecektir. Sıkıntı çıkacağını sanmam ama elektronik parçanın ne zaman bozulacağı belli olmaz. Sadece şunu söyleyebilirim, normal şartlarda bozulma ihtimali pek yok.

Sistem taş çatlasa 200 Watt anca çeker PSU 12V kanalından 240 Watt sağlayabiliyor. Fazladan boşluk bile kalıyor. PSU az verimlilikten dolayı 220 Watt verse bile yinde de yeterli gelecektir. Sıkıntı çıkacağını sanmam ama elektronik parçanın ne zaman bozulacağı belli olmaz. Sadece şunu söyleyebilirim, normal şartlarda bozulma ihtimali pek yok.
Şey bunu R5 1600af li sistem için söylediniz değilmi?

Yeni konular

Geri
Yukarı