R5 1600 düşük frekans

Spunnkyrising

Hectopat
Daha fazla  
R5 1600 işlemcim var. Temel hızı 3.2GHz oyun içi de dahil 1.4-1.6 (1.6'yı bile görmedim) masaüstünde iken bu hız normal olarak düşünüyorum. Fakat oyun içinde garip olduğunu düşünüyorum bu işlemciyle 3'lerde oynayan kişiler görüyorum hep. Aynı donanımlarla fazla FPS alan kişiler var. Neden olduğunu çözemiyordum. Uzun süredir ben bundan dolayı olduğunu düşünüyorum fakat hiçbir yerde bir çözüm bulamadım.

Güç tasarrufu modundan yüksek performans moduna getirmeyi deneyin. Bir de işlemci çok ısındığı için frekans düşürüyor olabilir termal macunu ve işlemci fanını kontrol edin.

Ben yüksek performansa almıştım fakat şimdi kontrol ettiğimde tekrar güç tasarrufa gelmiş şu an yüksek performans yaptım 3.27 oldu şu anda oyun açık peki hala termal macunda sıkıntı olma ihtimali var mı? Bir de ara ara 3.3 oluyor işlemci hasar görür mü? Yoksa normal bir şey mi?

Ben yüksek performansa almıştım fakat şimdi kontrol ettiğimde tekrar güç tasarrufa gelmiş şu an yüksek performans yaptım 3.27 oldu şu anda oyun açık peki hala termal macunda sıkıntı olma ihtimali var mı? Bir de ara ara 3.3 oluyor işlemci hasar görür mü? Yoksa normal bir şey mi?

MSI Afterburner programı ile oyunda sıcaklığı kontrol edin muhtemelen bir sıkıntı yoktur.

Gerçekten bunu 2 3 kere denemiştim fakat olmamıştı bir fark siz söylediniz yaptım oldu gerçekten inanılmaz Valorant'ta 90 ile 160 arasında dalgalanmalı olurken (genellikle 90'a yakın bir şekilde)
Şu anda 200 altına inmiyor gerçekten çok teşekkür ederim.

Gerçekten bunu 2 3 kere denemiştim fakat olmamıştı bir fark siz söylediniz yaptım oldu gerçekten inanılmaz Valorant'ta 90 ile 160 arasında dalgalanmalı olurken (genellikle 90'a yakın bir şekilde)
Şu anda 200 altına inmiyor gerçekten çok teşekkür ederim.

Rica ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı