R5 1600 GTX 1050 Ti Sistem Toplama

mrALBAY

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Dış Ticaret
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.4GHz
Anakart: GIGABYTE GA-AB350M-Gaming 3
Ram: G.SKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı DDR4 3000Mhz CL15
Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB GDDR5 128Bit
HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200RPM 64MB
Kasa: PowerBoost Deluxe Serisi VK-G1023S USB 3.0 Midtower
PSU: Corsair CX450M 450W Güç Kaynağı

Bu ay sonu toplayacağım PC bu. Önerileriniz var mı?
Anakartta stok sorunu var bu anakarttan alsam sorun çıkarır mı? Kullanan var mı?
ASUS TUF B350M-PLUS GAMING Intel B350

Sistem oyun amaçlı ise işlemciyi düşürüp ekran kartını ve RAM'i yükseltin. Ayrıca o kasa da olmamış. Bütçeniz ne kadar? Daha iyi bir sistem toplanabilir.
bütçem 3200 TL. Kasa gayet güzel daha önce inceleme fırsatım olmuştu.Sistemi oyun ve render için kullanıcam. İşlemci düşürme olayına pek sıcak bakmıyorum.

Sistem gayet güzel.Lütfen aklı olmayanlar fikir üretmesin!

İşte yine başlıyoruz; o ekran kartı, en fazla R3 1300X hak ediyor. Powerboost kasa da çok iyidir değil mi? Corsair CX serisi de VS kadar olmasa da kronik sorunlu diye biliyorum. Ayrıca SSD lazım bu sisteme. O ekran kartı ve Ram yükseltilmeli. Bilmiyorsanız yazmayın.

İşte yine başlıyoruz; o ekran kartı, en fazla R3 1300X hak ediyor. Powerboost kasa da çok iyidir değil mi? Corsair CX serisi de VS kadar olmasa da kronik sorunlu diye biliyorum. Ayrıca SSD lazım bu sisteme. O ekran kartı ve Ram yükseltilmeli. Bilmiyorsanız yazmayın.
Arkadaşlar anlamıyorum gerçekten anlamıyorum. Tek bildiğiniz ve yaptığınız ''kaliteli düşündüğünüz ürünleri, markaları'' yüceltmek mi? Bir kasadan ne bekliyorsun uçmasını falan mı? 250TL'den aşağı adam gibi kasa yok hiç biri o fiyatı hak etmiyor kusura bakma. Evet SSD lazım bu sisteme. SSD kolay alınan ve kolay takılan bir ürün aynı RAM gibi bunda sıkıntı yok. Ama işlemci düşürmek kadar aptalca bir şey olamaz kusura bakma. Çünkü ileride o işlemci yetmeyecek uzun süreli kullanacağım. Ekran kartı konusunda ise haklısın evet Ryzen 1600'e düşük bir ekran kartı. Şuan için bütçem 3200 TL ile sınırlı malum ekran kartları inanılmaz derecede pahalı. Ama iyi performans alacağımı düşünüyorum.. İyi günler dilerim..

Siz bilirsiniz. 250 TL' ye o kasadan çok daha iyileri var. Kullanınca pişman olursunuz. Aynı şey diğer parçalar için de geçerli. Alcak olan sizsiniz. Ama iki gün sonra: "PC'den ses geliyor. Tam performans alamıyorum." tarzı konular açmayın.

Siz bilirsiniz. 250 TL' ye o kasadan çok daha iyileri var. Kullanınca pişman olursunuz. Aynı şey diğer parçalar için de geçerli. Alcak olan sizsiniz. Ama iki gün sonra: "PC'den ses geliyor. Tam performans alamıyorum." tarzı konular açmayın.
bana 200TL'yi aşmayacak kasa önerir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı