R5 1600 ve GTX 1050 Ti Sistem Toplama

Cevaplar için şimdiden herkese teşekkür ederim.

Aşağıdaki sistemi aldım arkadaşlar eksik gördüğünüz birsey var mı? Ben kasa iyi mi acaba onu sormak istiyorum özellikle.
  • AMD Ryzen 5 1600 işlemci
  • WD Blue 3.5 SATA 1 TB 64 MB harddisk
  • Corsair Carbide-serisi-champ-spec-04-80plus-600w-sari-siyah-kasa
  • Samsung 250GB EVO SATA 3.0 SSD
  • Asus TUF B450-Plus gaming
  • Gskill 8 GB Sniper X Orman Kamuflaj DDR4 3000 MHz RAM
  • MSİ GTX 1050 Tİ

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci seçimi yanlış. Tek slot RAM kullanılmış. 1. Nesil RYZEN için B450 kullanılmış. Sisteminiz baştan aşağı hatalarla dolu hocam. Aldıktan sonra buraya konu açmayın. Kendinizi kötü hissedersiniz gerçekleri öğrendikçe.

İşlemci seçimi yanlış. Tek slot RAM kullanılmış. 1. Nesil RYZEN için B450 kullanılmış. Sisteminiz baştan aşağı hatalarla dolu hocam. Aldıktan sonra buraya konu açmayın. Kendinizi kötü hissedersiniz gerçekleri öğrendikçe.

Hocam sana bir sorum olacak lütfen yardım eder misin ?

Bilgisayar power tuşuna basıyorum ekran gelmiyor sonra reset atıyorum bilgisayara geliyor ekran ilk power tuşuna basınca ekran gelmiyor sorun ne biliyor musun ?

Aynı bütçeye bu sistemi kurabilirdin.

• AMD Ryzen 5 1600 işlemci__1000TL ye almışsındır.
  • WD Blue 3.5 SATA 1 TB 64 MB harddisk__200TL ye almışsındır.
  • Corsair Carbide-serisi-champ-spec-04-80plus-600w-sari-siyah-kasa __400 500 TL arası almışsındır.
  • Samsung 250GB EVO SATA 3.0 SSD __300 TLye almışsındır.
  • Asus TUF B450-Plus gaming __ 600 700 TL ye almışsındır.
  • Gskill 8 GB Sniper X Orman Kamuflaj DDR4 3000 MHz RAM __ 400 500 TL ye almışsındır.
  • MSİ GTX 1050 Tİ ___1500 TL ye almışsındır.
Sanırım 5000 TL ye yakın bir para harcadın ve %40 daha fazla performans ve geleceğe dönük sistem olabilirdi geçmiş olsun ileride update yapacağın zaman sıkıntı çekebilirsin

Önerim iade etme şansın varsa iade edip yeniden düzenlemen yoksa hayırlı olsun bol keyifli kullanımlar:)

1548231282549.png

4920 TLye toplanabiliyor. Farklı sitelerden baksan 200 TL ye kadarda düşerdi.:)

Aynı bütçeye bu sistemi kurabilirdin.

• AMD Ryzen 5 1600 işlemci__1000TL ye almışsındır.
  • WD Blue 3.5 SATA 1 TB 64 MB harddisk__200TL ye almışsındır.
  • Corsair Carbide-serisi-champ-spec-04-80plus-600w-sari-siyah-kasa __400 500 TL arası almışsındır.
  • Samsung 250GB EVO SATA 3.0 SSD __300 TLye almışsındır.
  • Asus TUF B450-Plus gaming __ 600 700 TL ye almışsındır.
  • Gskill 8 GB Sniper X Orman Kamuflaj DDR4 3000 MHz RAM __ 400 500 TL ye almışsındır.
  • MSİ GTX 1050 Tİ ___1500 TL ye almışsındır.
Sanırım 5000 TL ye yakın bir para harcadın ve %40 daha fazla performans ve geleceğe dönük sistem olabilirdi geçmiş olsun ileride update yapacağın zaman sıkıntı çekebilirsin

Önerim iade etme şansın varsa iade edip yeniden düzenlemen yoksa hayırlı olsun bol keyifli kullanımlar:)

4920 TLye toplanabiliyor. Farklı sitelerden baksan 200 TL ye kadarda düşerdi.:)

Kardeşim ben sorun çözümü yok mu sen bana başka sistem öneriyorsun [emoji23] aldık bunları artık geri mi verelim senin setten neyi eksik [emoji33][emoji33]

Kardeşim ben sorun çözümü yok mu sen bana başka sistem öneriyorsun [emoji23] aldık bunları artık geri mi verelim senin setten neyi eksik [emoji33][emoji33]

Kardeşim aldıysan diye bir bölüm var. hayırlı olsun demişim:)
Aldıktan sonra buraya konu açman biraz değil baya geç. Olanla ölene çare yok.
%30 %40 fazla performanstan vazgeçilmiş bir yapı kurmuşsun.

Hala bütçen varsa RAM bir tane daha al çift kanal kullan drop vs sorunu olmasın.
Başka birşey kullanıp tatmin etmeyince ekran kartı takviyesi olur. GTX 2060 vs

Kardeşim aldıysan diye bir bölüm var. hayırlı olsun demişim:)
Aldıktan sonra buraya konu açman biraz değil baya geç. Olanla ölene çare yok.
%30 %40 fazla performanstan vazgeçilmiş bir yapı kurmuşsun.

Hala bütçen varsa RAM bir tane daha al çift kanal kullan drop vs sorunu olmasın.
Başka birşey kullanıp tatmin etmeyince ekran kartı takviyesi olur. GTX 2060 vs

Teşekkür ederim saol ama aldım artık veremem geri o is geçti artık. Bu sistem cok mu kötü kandirilmismiyim? Ben normalde r3 2200g alacaktım r5 olsun dedim yinede teşekkür ederim

Sistem kötü değil sadece aynı paraya daha iyisini alabilirdin onu demek istedim.
1080p toplanabilecek en düşük sistemlerden 75 hz monitörlük.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı