R5 1600 GTX 1060 sistemi yükseltme

UltraViolent

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba. Sistemim artık eskidi ve hiç oyun oynatmıyor. En çok oynamak istediğim oyunun (Fortnite) da optimizasyonu rezalet zaten hepiniz biliyorsunuz. Rahatça bütün oyunları oynayabilmem için en ucuz şekilde sistemimin hangi parçasını/parçalarını değiştirsem yeterli olacaktır? Sistemimi yazıyorum, şimdiden teşekkürler.

MSI G24C4 monitör.
MSI A320M Pro-E anakart.
8x2 16 Apacer Panther RAM.
Kingspec 512 GB SSD (çok kaliteli değil bundan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum ama çok sanmıyorum)
MSI GTX 1060 6 GB ekran kartı.
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
500 watt FSP PSU.

Merhaba. Sistemim artık eskidi ve hiç oyun oynatmıyor. En çok oynamak istediğim oyunun (Fortnite) da optimizasyonu rezalet zaten hepiniz biliyorsunuz. Rahatça bütün oyunları oynayabilmem için en ucuz şekilde sistemimin hangi parçasını/parçalarını değiştirsem yeterli olacaktır? Sistemimi yazıyorum, şimdiden teşekkürler.

MSI G24C4 monitör.
MSI A320M Pro-E anakart.
8x2 16 Apacer Panther RAM.
Kingspec 512 GB SSD (çok kaliteli değil bundan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum ama çok sanmıyorum)
MSI GTX 1060 6 GB ekran kartı.
Ryzen 5 1600 AF işlemci.
500 watt FSP PSU.

Normal şartlarda Fortnite da sorun çıkarmamasi lazım. Yükseltme olarak bütçeniz önemli, 2. El R5 3600 (1800TL) ve RX6600 (3.4K) alabilirsiniz.

Normal şartlarda Fortnite da sorun çıkarmamasi lazım. Yükseltme olarak bütçeniz önemli, 2. El R5 3600 (1800TL) ve RX6600 (3.4K) alabilirsiniz.
radeondan az çekmedim hocam ekran kartı için nvidia önerebilirseniz çok daha makbule geçer. Bu arada Fortnite’ta 10 fps falan alıyorum şakasız.

radeondan az çekmedim hocam ekran kartı için nvidia önerebilirseniz çok daha makbule geçer. Bu arada Fortnite’ta 10 fps falan alıyorum şakasız.
Sisteminizde bir sorun vardır. 2 ay önce benzer bir sistemde 50 FPS Last of Us part 1 bitirdim. Last of Us çok daha kötü bir optimizasyona sahip.

PSU'da arttırması gerek o zaman. NVIDIA tarafında GTX 1660S işlemci tarafında ise R5 3600 bayağı iyi olur. (güç kaynağıda değişmesi gerek)

PSU 6600 için fazla bile.

Radeon'dan az çekmedim hocam ekran kartı için NVIDIA önerebilirseniz çok daha makbule geçer. Bu arada Fortnite'ta 10 FPS falan alıyorum şakasız.

RTX2060 bakabilirsin.

500W PSU fazla mı olur? :D hocam doğru düzgün kullanması için 550W 80+ kaliteli PSU gerek.

500W stabil olur fakat fazla olmaz hocam. Yanlış anlamayın yanlış biliyorda olabilirim.

Kartın TDP değeri 132W, 180W TDP'ye sahip RX580 kitapçığında 500W istediği yazıyor. 1060'dan sadece 12W fazla güç çekiyor.

Geri
Yukarı