R5 1600 ile RX 6600 darboğaz yapar mı?

Sled1206

Yoctopat
Daha fazla  
Selam. Bende Ryzen 1600 var af değil normal. RX 6600 alacağım ama işemciye para yetmiyor. Darboğaz oluyormuş oynayacağım. Oyunlar RDR2 FIFA2023 Minecraft Assetto Corsa Payday2 Valorant. Fazla kasma yaşar mıyım? Aşırı derecede darboğaz olur mu? Olursa başka ekran kartj önerir misiniz? 10k var ama ailem işlemci almama izin vermiyor sadece ekran kartı.

Bu dediğiniz çözünürlük yükseltme teknolojileri ekran kartına daha çok yük bindirerek performansını kısıtlıyor sadece. Bu sayede darboğaz azalıyor. Yani bu mantıklı bir çözüm değil. Daha kötü ekran kartı al demekle aynı şey.

Bu dediğiniz çözünürlük yükseltme teknolojileri ekran kartına daha çok yük bindirerek performansını kısıtlıyor sadece. Bu sayede darboğaz azalıyor. Yani bu mantıklı bir çözüm değil. Daha kötü ekran kartı al demekle aynı şey.
Eğer darboğaz FPS drop, takılma gibi sorunlara yol açıyorsa bu yöntem önerilir. Onun dışında gerekli değil.

Darboğaz olur kesinlikle.

Oyun oynatmayacak düzeydemi oynayacağım oyunlar belli.

Duruma göre hafif yapabilir ama pek rahatsız etmez, kullanabilirsiniz kısaca. Anakartınız uygunsa hafif overclock deneyebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam yazdığım oyunlarda kasma olmaz demi

DSR olsaydı işiniz kolaydı. Ama aman aman bir darboğaz yapmaz kullanabilirsiniz. Ailenizide darlamayın :D
Fazöa yapmaz demi oynatır oyun sorunsuz

Oyun oynatmayacak düzeydemi oynayacağım oyunlar belli.
Oynarsın ama ara sıra drop yersin ve ekran kartının tam performansını alamazsın. İşlemci ağırlıklı oyunlarda kötü performans ve ani fps değişimleri yaşarsın. Darboğaz öldürmez ama süründürür. Ben yaşadım ve kesinlikle çok sinir edici bir durum. Bütçeniz varken 5600 alın geçin.

Oynarsın ama ara sıra drop yersin ve ekran kartının tam performansını alamazsın. İşlemci ağırlıklı oyunlarda kötü performans ve ani fps değişimleri yaşarsın. Darboğaz öldürmez ama süründürür. Ben yaşadım ve kesinlikle çok sinir edici bir durum. Bütçeniz varken 5600 alın geçin.
Yapacal bişey yok ikna edemiyorum artık idare edicez

Geri
Yukarı