R5 1600 nasıl OC yapılır?

Hocam en son 1.2 ve 3.6 da kaldım daha denediklerimde hep bilgisayar kapandı. Amma meşakkatli bir işmiş. Teşekkür ederim yardımlarınız için iyi geceler.
Benim rastgele tahminin gerçek olması peki? 🤣
Demek ki Ryzen 2600 ile çok da benzer değilmiş AF modeli. 1.2 voltun üstünü de pek önermiyorum çünkü hem sıcaklıklar yükseliyor hem de harcadığı güç gereksiz oluyor bir değerden sonra. 3625 için kaç denediniz? 1.225 falan olmadı mı?
Çok doğru hocam 240 Hz monitöre geçtim sırf FPS oyunlarında 200+ FPS alayım diye böyle bir yola gireceğim bakalım yarın devam ederim.
FPS pek de artmıyor bu işlemciye OC yapınca. Çünkü tek çekirdek performansı genel olarak düşük. Bana takılmaları bi tık azaltıyor gibi hissettirdiği için OC'lu şekilde kullanıyorum oyunlarda. Yani FPS artmasa bile anlık düşüşlerde azalma olduğu için kullanıyorum.

Benim rastgele tahminin gerçek olması peki? 🤣
Evet şaşırtıcı gerçekten.
FPS pek de artmıyor bu işlemciye OC yapınca.
%1 ve %0.1 FPS değerleri yükseliyor evet. Daha güzel oluyor.
Çünkü tek çekirdek performansı genel olarak düşük.
Evet maalesef yumaşak karını burası. 5000 serisi gibi Curve Optimizer yapabilseydik, oyunlarda daha etkili olabilirdi.

Kendi bilgisayarımda yaşadığım performans artışını FH 4 oyununda görebilirsiniz.

Stock; XMP normal açık. SAM etkin.

non-OC.png

Overclock hali;

OC.png

Evet şaşırtıcı gerçekten.

%1 ve %0.1 FPS değerleri yükseliyor evet. Daha güzel oluyor.

Evet maalesef yumaşak karını burası. 5000 serisi gibi Curve Optimizer yapabilseydik, oyunlarda daha etkili olabilirdi.

Kendi bilgisayarımda yaşadığım performans artışını FH 4 oyununda görebilirsiniz.

Stock; XMP normal açık. SAM etkin.

Eki Görüntüle 2156904

Overclock hali;

Eki Görüntüle 2156906
Ben de yazın 2. elden 5600 almayı düşünüyorum ama param olursa yeni 3D modellerden de tercih edebilirim. Benim işlemci düşük kalıyor oynadığım oyunlarda.

Ben de yazın 2. elden 5600 almayı düşünüyorum ama param olursa yeni 3D modellerden de tercih edebilirim. Benim işlemci düşük kalıyor oynadığım oyunlarda.
AM4'te bence en ideali 5600. 3D modelleri canavar gibi ama parasının hakkını vermiyor. Birde 3000 serisindeki gibi "XT" modelleri de çıkacak. Resmen silikon israfı, işin garip tarafı alanlar da oluyor. Fiyat olarak über bir şey olursa bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı