R5 1600 RX 570 FurMark testi

Bilgisayardan anlayan birisine benziyorsunuz. Bir oyunda "dxgı_error_devıce_removed_ - gpu" hatası alıyorum sizce neyden kaynaklıdır. Oyunu tam ekrana aldıktan sonra alt+tab dan sonra bu hatayı alıyorum.
Hata görseli;
en son 2020 driverı değil, bir önceki recomended driverı kurun: Adrenalin 2019 Edition 19.9.2 Recommended (WHQL)

Radeon Ayarları'ndan güç limitini en yükseğe çekip, OCCT 3D testini yapmanızı öneririm. 4 dakika sonunda stabilite sorunu yoksa sorun yoktur. Oyun dosyalarında veya farklı bir çakışan program nedeniyle vs. sorun çıkıyor olabilir.

GPU load sürekli düşmüş bu da ani takılmalara yol açıyor olmalî bence kart çok ta iyi görünmüyor. @hAllederiz anlık takılmalar yaşıyor musunuz ?
Fan kullanımı %51'de 65 derece sıcaklığa ulaşmış. Ben RX580 NİTRO+ SE kartımla %20 fan devrinde 55 derece sıcaklık görüyorum, hem de bendeki kart daha fazla W çekmesine rağmen. Bence Sapphire soğutma konusunda cidden başarılı

Karttan emin olmak için 30 dakika ile 1 saat arasında test uygulaman daha doğru olur ne kadar uzun süre stabil kalabiliyorsa o kadar iyi durumda diyebiliriz. Yine de 10 dakika için her hangi bir sorun yok stabil olarak çalışıyor.

GPU load sürekli düşmüş bu da ani takılmalara yol açıyor olmalî bence kart çok ta iyi görünmüyor. @hAllederiz anlık takılmalar yaşıyor musunuz ?
Fan kullanımı %51'de 65 derece sıcaklığa ulaşmış. Ben RX580 NİTRO+ SE kartımla %20 fan devrinde 55 derece sıcaklık görüyorum, hem de bendeki kart daha fazla W çekmesine rağmen. Bence Sapphire soğutma konusunda cidden başarılı

Nitro serisinin soğutması evet başarılı ama Strix biraz daha iyi bana göre. Kartın sıcak yada bilmem kaç derecede çalışmasının bir sürü sebebi var zaten. Kasa içi havalandırma fan sayısı vs en büyük etkenler. Sapphire'de sadece Pulse serisini sevmiyorum ben soğutma konusunda pek başarılı değil zaten. Pulse'de mesela soğutucu Vramlere temas etmiyor soğutmuyor yani termal ped bile yok ama Nitro serisinde dediğim bileşenleri de soğutuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı