R5 1600 RX580 Sistem Düşük FPS Sorunu

Kadir Güvener

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar yeni sistem topladım, R5 1600 RX580 8GB ve 16GB 3200 RAM'li fakat beklediğim FPS oranlarını alamıyorum bir türlü. CS:GO'da 70-80-90'larda LOL'de 80-90-100'lerde FPS alıyorum acayip saçma ve sinir bozucu geliyor. AMD Radeon software 19.3.3'ü yüklüyorum 19.1.1 versiyonunu yeni güncelleme olarak gösteriyor. 1.1'i yükleyince aynısını bu sefer 3.3 versiyonu için söylüyor. Driverlar güncel hepsi güncel hatta ekran kartının driverını aygıt yöneticisinden kaldırıp reset atıp tekrar sıfırdan kurdum ama yine aynı şekilde sorun devam ediyor.

Aşağıdaki yöntemle driverları tamamen temizleyip tekrar kurmayı dene. Aldığın FPS oldukça düşük.
DDU çalıştırırken bilgisayarın güvenli modda olmasına dikkat et.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağıdaki yöntemle driverları tamamen temizleyip tekrar kurmayı dene. Aldığın FPS oldukça düşük.
DDU çalıştırırken bilgisayarın güvenli modda olmasına dikkat et.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

DDU programı tavsiyeniz için teşekkür ederim. Programı indirdim sürücüleri sildim ve baştan yükledim sorunum çözüldü. Fakat sonrasında Radeon Software Adrenalin Edition programını yüklediğimde 19.1.1 versiyonunu yükledim yine FPS de sorun olmadı fakat program güncelleme istediği için 19.3.3 versiyonu güncel olduğu için 19.3.3 versiyonuna güncelleyince eski problem yine başladı FPS 100'ün altında bunun sebebi ne olabilir?

DDU programı tavsiyeniz için teşekkür ederim. Programı indirdim sürücüleri sildim ve baştan yükledim sorunum çözüldü. Fakat sonrasında Radeon Software Adrenalin Edition programını yüklediğimde 19.1.1 versiyonunu yükledim yine FPS de sorun olmadı fakat program güncelleme istediği için 19.3.3 versiyonu güncel olduğu için 19.3.3 versiyonuna güncelleyince eski problem yine başladı FPS 100'ün altında bunun sebebi ne olabilir?
biostan smt modeyi kapatman lazım çoğu kişi bunu bilmiyor ryzen 5 1600 bendede var cs goda darbogaz yapıyor
smt modeyi kapatman lazım

Sanırım sizin yüklediğiniz Optional sürümü. Yani bir nevi beta sürüm gibi bir şey. Böyle sorunlar Optional sürümde çok fazla oluyor. Optional yazmayan en son sürümü kurun.

Geri
Yukarı