R5 1600 RX580 sistemde görüntü kesintisi oluyor

Daha fazla  
Şöyle anlatayım;
Dün bilgisayarımı açtım 3-4 dk. Sonra kullanmaya başladım ve 5. - 10. dakika aralığında film izlemek için Netflix'e girdim ve izlemek istediğim filmi açmak için tıkladığımda görüntüm gitti, görüntüm gidip sinyal yok uyarısı geldiğinde de klavyem ve farem aynı zamanda kulaklığım devre dışı kaldı, fakat kasam çalışmaktaydı. Bu sorunu zaten belirli zaman aralıklarında aldığımdan beridir, yapıyordu fakat uzun süredir yapmayınca düzeldi zannetmiştim, ama düzelmemiş. Aldıktan 1-2 ay sonra topladığım yere servise gönderdim oradan geldikten sonra uzun süre yapmadı zaten, en son dün yaptı dünden önce de bazen haftada bir bazen ayda bir yapmaya başladı. İşin garip tarafı şu ki bilgisayarım bu sorunu oyun oynarken kullandığım zamanlarda yani aslında daha çok yorulduğu ve daha çok yük bindiği zamanlarda yapmaz iken yukarıda da belirttiğim gibi tarayıcı üzerinden bir film veya dizi açarken bazen masaüstünde iken bir uygulama veya tarayıcıyı açmaya çalışırken yapıyor. Isınmadan kaynaklı falan olsa sistemimi açtıktan 5 dk. Sonra GPU sıcaklığım 37 °c iken yapmaz diye düşünüyorum, aklımda deli sorular. Uzun süredir araştırmalar yapıyorum fakat bir sonuca varamadım. Driver'lar bozulmuş olabilir diye hepsini yeniden ve en güncellerini kurdum BIOS'umu en güncel haline aldım değişen bir şey olmadı 2 gün sonra aynı hata ile karşılaştım. Görüntü kablom (Display Port) bugün acaba ondan mı yapıyor diye bugün HDMI kablo taktım bununla da yapacak mı diye deniyorum.
Yardımlarını bekliyorum. :(

Sistem bilgisi;
Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX anakart.
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 19MB önbellek 6 çekirdek AM4 14nm işlemci.
Sapphire Radeon RX580 Pulse OC 8 GB GDDR5 256 bit ekran kartı.
HyperX Fury (2x8) GB siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM.
Seagate 500GB Barracuda 32MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 hard disk.
Power Boost VK-G3902s RGB 600W 80+ USB 3.0 mid Tower kasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı