R5 1600 sistem de güç tuşuna basınca görüntü ve portlar aktif olmuyor

lucha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8+8 GB 2400 MHz
Ekran kartı
Yok
Anakart
M450m k
İşlemci
Ryzen 5 1600
Merhaba, bilgisayarın güç tuşuna basıyorum işlemci ve kasa fanları çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor, USB portları çalışmıyor, üzerindeki ekran kartını arkadaşımın bilgisayarına taktığımda sorunsuz çalıştı. RAM'leri çıkarıp taktım yerlerini değiştirdim fakat olmadı. BIOS pilini de söküp taktım fakat olmadı, sizce sorun anakartta mı yoksa PSU da mı yoksa RAM'lerde mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şu an üzerinde ekran kartı yok bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 serisi görüntü vermez sadece ekran kartına veriyor

(Siteden alıntı}
AM4 APU işlemciler gelecek fakat R5 ve R7 serilerinde işlemcinin içerisinde dahili grafik yongası yok. Ayrıca hiçbir AM4 anakartların kuzey köprüsünde dahili grafik yongası yok. Ancak APU AM4 uyumlu işlemciler ile görüntü alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Ryzen 5 serisi görüntü vermez sadece ekran kartına veriyor.

(Siteden alıntı}
AM4 APU işlemciler gelecek fakat R5 ve R7 serilerinde işlemcinin içerisinde dahili grafik yongası yok. Ayrıca hiçbir AM4 anakartların kuzey köprüsünde dahili grafik yongası yok. Ancak APU AM4 uyumlu işlemciler ile görüntü alabilirsiniz.

Ekran kartı takılı ikende gelmiyordu, klavye mouse ışıkları bile yanmıyor, BIOS ekranı gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı