R5 1600 sistem için ekran kartı önerisi

O önerileri kim yaptı kahkaha attım resmen. Ben geçen sene 1050 Ti adlı overpriced çöpü satıp 5500 XT'ye geçtim 2,5 kat daha fazla performans alıyorum. Zamanında güzel geçirdi Nvidia hepimize. Günümüzde bile geçirmeye devam ediyorlar sıfır satarak.

Öyle düşünüyorum ama gerçekten kullansam kartı hakkıyla üzülmem de kullanmaya vakit yok peki 5500 RX MSI olan oyunlarda canımı sıkar mı ? rahat oynatır mı yani darboğaz vs. diyorlarda

8 GB modelini Ryzen 1500X ile kullanıyorum gayet uyumlulular.

Öyle düşünüyorum ama gerçekten kullansam kartı hakkıyla üzülmem de kullanmaya vakit yok peki 5500 RX MSI olan oyunlarda canımı sıkar mı ? rahat oynatır mı yani darboğaz vs. diyorlarda
MSI olan Sapphire den kotu. Sapphire daha iyi, MSI ın o modeli sıkıntılı soğutma olarak. Performans olarak üzmez, 580 dengi bir kart.

İkisi arasında birini tercih edeceksen 1650 Super al. Arkadaşımda vardı 5500 XT 4 GB. Oyunlarda en az 5 - 10 FPS fazla alıyorum 5500 XT'den. 8 GB olanını alırsan orası ayrı.
Teşekkür ederim peki bu benim sistemimde darboğaz gibi şeyler olur mu tam anlamıyorum da o olaylardan da
Hocam ekran kartınız iyi zaten neden yükseltmek istiyorsunuz?
Kullanmıyorum öyle duruyor :D konuda belirttiğim gibi yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlardan sadece gta5 ve pubg oynadım bu sıralar akşamları 2 3 saat pubg atıp günü kapatıyorum
O önerileri kim yaptı kahkaha attım resmen. Ben geçen sene 1050 Ti adlı overpriced çöpü satıp 5500 XT'ye geçtim 2,5 kat daha fazla performans alıyorum. Zamanında güzel geçirdi Nvidia hepimize. Günümüzde bile geçirmeye devam ediyorlar sıfır satarak.

8 GB modelini Ryzen 1500X ile kullanıyorum gayet uyumlulular.
RX 5500 4GB modelini düşnüyorum bide gtx 1650 super geldi
MSI olan Sapphire den kotu. Sapphire daha iyi, MSI ın o modeli sıkıntılı soğutma olarak. Performans olarak üzmez, 580 dengi bir kart.
MSI olan 300tl daha pahalı ama sapphıre olandan tamamen model farklılıkları mı var sadece diğer özelliklerinin hepsi aynı sanırım

RX 5500 4GB modelini düşünüyorum bir de gtx 1650 super geldi.

Hangisi ucuzsa onu al. Fark hissedilmeyecek seviyede.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangisi ucuzsa onu al. Fark hissedilmeyecek seviyede.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam peki MSI Radeon RX 5500 XT Mech OC 4 GB mı ? yoksa SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT PULSE 4 GB mı ikisi arasındaki farkı hala çözemedim yukarda bir arkadaş yanlış anlamadıysam ben eğer model farklı demek istemiş benim anladığım o :D kbakmayın

Hocam peki MSI Radeon RX 5500 XT Mech OC 4 GB mı ? yoksa SAPPHIRE Radeon RX 5500 XT PULSE 4 GB mı ikisi arasındaki farkı hala çözemedim yukarda bir arkadaş yanlış anlamadıysam ben eğer model farklı demek istemiş benim anladığım o :D kbakmayın
MSI modeli kronik sorunlu, soğutması kötü. Sapphire daha iyi.

Geri
Yukarı