R5 1600 sistem için ekran kartı tavsiyesi

Elfaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Bir soru hakkında fikir danışmak istedim.
R7 240 ve R5 1600'lü 8 GB RAM'e sahip bir masaüstü bilgisayarım var.
Kasayı toplarken toplayan arkadaşa ekran kartına pek ihtiyacım olmadığını söylediğim için böyle bir seçimle gelmişti. PSU ile ilgili şu birkaç gün içinde fikir edinebilmem de olası değil (farklı ilde, pandemi dolayısıyla).
Velhasıl
Okuduğum bölüm sinema ve dolayısıyla video ve grafik işleriyle uğraşmaya başladım yakın zamanda.
Render, Preview, VFX vs sürelerini azaltmak istiyorum.
Birkaç kişi bunların daha çok işlemci ve RAM'le alakalı olduğunu söyledi.
Ekran kartı için bütçem 1500 civarı (PSU'ya göre değişir) ve eğer durum bu arkadaşların dediği gibiyse 700-800'den yukarı çıkmak istemiyorum. Zira FM'den başka oyun da oynamam. Sorum şu:

700-800'lük oyun için olmayan ama R7 240'dan iyi bir ekran kartı alıp 8 GB'da RAM yükseltmesine mi gideyim yoksa 1500 TL'ye RX 570 gibi bir ekran kartı mı alayım belirttiğim düzen için?

Merhaba,
Bir soru hakkında fikir danışmak istedim.
R7 240 ve R5 1600'lü 8 GB RAM'e sahip bir masaüstü bilgisayarım var.
Kasayı toplarken toplayan arkadaşa ekran kartına pek ihtiyacım olmadığını söylediğim için böyle bir seçimle gelmişti. PSU ile ilgili şu birkaç gün içinde fikir edinebilmem de olası değil (farklı ilde, pandemi dolayısıyla).
Velhasıl.
Okuduğum bölüm sinema ve dolayısıyla video ve grafik işleriyle uğraşmaya başladım yakın zamanda.
Render, Preview, VFX vs sürelerini azaltmak istiyorum.
Birkaç kişi bunların daha çok işlemci ve RAM'le alakalı olduğunu söyledi.
Ekran kartı için bütçem 1500 civarı (PSU'ya göre değişir) ve eğer durum bu arkadaşların dediği gibiyse 700-800'den yukarı çıkmak istemiyorum. Zira FM'den başka oyun da oynamam. Sorum şu:

700-800'lük oyun için olmayan ama R7 240'dan iyi bir ekran kartı alıp 8 GB'da RAM yükseltmesine mi gideyim yoksa 1500 TL'ye RX 570 gibi bir ekran kartı mı alayım belirttiğim düzen için?

8 GB RAM Max 350 lira falandır. Geriye 1150 lira kalır. Zorlarsanız RX 570 bulabilirsiniz gibi geliyor.

Arkadaşın da dediği gibi 270-280 lira gibi fiyatlara 8 GB RAM bulunuyor. Kalan paraya da RX 570 alabilirsiniz.
1650 Super oneririm.
Sistem render gibi işlemlerde de kullanılacak dolayısıyla RAM gerekli. Tüm parayı ekran kartına vermek çok mantıksız zaten şu anda 1500 liraya 1650S de bulunmuyor piyasada.

8 GB RAM Max 350 lira falandır. Geriye 1150 lira kalır. Zorlarsanız RX 570 bulabilirsiniz gibi geliyor.

Bu da güzel bir seçenek ama psu'mun yetersiz kalacağından şüpheliyim. Onu ise şuan bilmiyorum. Rx570 in çok güç tükettiğini duydum bana toplarken 500-600w tercih etmemiştir gibi geliyor toplayan arkadaş.

Render süresi ekran kartına da bağlı diye biliyorum. Rx570 yeter ilerde başka oyun isterseniz. Ssd öneririm sisteme.

Geri
Yukarı