Çözüldü R5 1600 Sistem Oyunlarda Texture bozulmaları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aeromoon

Hectopat
Yer
Hollanda/Amsterdam
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci.
Merhaba sistem özelliklerim ;

Gigabyte B350 gaming3
Ryzen 5 1600
Msi Gaming x RX580
Corsair 2x8 3000mhz
Corsair vs450 80+ white
Samsung Qvo 1tb ssd

27'' 144hz 1080p Freesync Aoc
24'' 144hz 1080p Freesync Aoc

Oyun oynarken neredeyse her zaman yan ekranımda twitch yayını izlerim. Bir kaç kez oyunum çöktüğünde, Twitch yayının da aynı anda çöktüğünü gördüm.

Örnek resimler :

crash5.png
crash10.png
crash#4.png
crash6.png

Hikayeli oyunlar kadar olmasada rekabetçi oyunlarda nadiren bu problemi yaşıyorum.
En çok Apex legends üzerinde bu texture bozulma ve çökme problemini yaşadım.
Valorantta nadiren olsada başıma geliyor fakat cs:go ve league of legends üzerinde herhangi bir problemle karşılaşmadım şu ana kadar.

Denediğim çözümler ;
Ekran kartı ve İşlemcimin ısılarını gözlemlediğimde herhangi bir problem görmedim,
Microsoft MemoryDiagnostics üzerinden Rami kontrol ettim ve herhangi bir problem bulunmadı,
Ekran kartı sürücümü DDU ile kaldırıp, yeniden kurdum fakat herhangi bir değişim gözlemlenmedi.

Herhangi bir fikri veya çözümü olan varsa şimdiden teşekkürler.

Bu tür sorun yaşayanların tamamında AMD ekran kartı oluyor. Hiç şaştığını görmedim. Ekran kartı sürücüsü sürümleri arasında deneme yapabilirsiniz. Sorun yazılımsal gibi duruyor.

Sorun bence kesinlikle ekran kartında. Ekran kartına funmark gibi testler yapın.
Sorun diskinizde diyecektim ama SSD görünce vazgeçtim ekran kartına stres testler yapın örneğin. FurMark.

furmark_1080p preset.png

FurMark testinde 1080p presetlerle yaptığım testte herhangi bir sorun görülmüyor.
30 dakikalık ayrı bir test yapmayı da düşünüyorum.

Bu tür sorun yaşayanların tamamında AMD ekran kartı oluyor. Hiç şaştığını görmedim. Ekran kartı sürücüsü sürümleri arasında deneme yapabilirsiniz. Sorun yazılımsal gibi duruyor.

Dediğiniz gibi ne yazık ki ekran kartı tarafında Amd deneyimim kötü sonuçlandı bir sonraki nesil rtx ile nvidia tarafına geçmeyi düşünüyorum.
Apex çıktığı dönemden bu yana hiç sorun yaşamadığım sürücü olmadı maalesef.

Eki Görüntüle 672735
FurMark testinde 1080P presetlerle yaptığım testte herhangi bir sorun görülmüyor.
30 dakikalık ayrı bir test yapmayı da düşünüyorum.

Dediğiniz gibi ne yazık ki ekran kartı tarafında AMD deneyimim kötü sonuçlandı bir sonraki nesil RTX ile NVIDIA tarafına geçmeyi düşünüyorum.
Apex çıktığı dönemden bu yana hiç sorun yaşamadığım sürücü olmadı maalesef.

İşlemciniz ısınıyor mu? İkinci el mi?

İşlemciniz ısınıyor mu? İkinci el mi?
Hayır, bilgisayarımı 2 yıl kadar önce kendim topladım ve montajladım.
yük altında genellikle 60-70 civarında seyrediyor.

cpu-z stress testinde maximum 64 derece gördüm.
FurMark 1080p 8x Msaa ekran kartı testini 25 dakika, maximum 70 derece ile sonuçlandırdım.
test sırasında herhangi bir sorun yoktu.

Hayır, bilgisayarımı 2 yıl kadar önce kendim topladım ve montajladım.
yük altında genellikle 60-70 civarında seyrediyor.

cpu-z stress testinde maximum 64 derece gördüm.
FurMark 1080p 8x Msaa ekran kartı testini 25 dakika, maximum 70 derece ile sonuçlandırdım.
test sırasında herhangi bir sorun yoktu.
Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 20.8.3
sürümü ile denermisiniz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı