R5 1600 sistemde işlemci tabanlı oyunlarda donma oluyor

sametx36

Femtopat
Daha fazla  
RAM
netac shadow 16gb ram
SSD veya HDD modeli
Kingdom 2tb HDD 7200rpm
Ekran kartı
Gtx 1650Super 4gb
Anakart
BİOSTAR Motherboard b450mh
İşlemci
ryzen 5 1600
Bu oyunlarda anlamadığım bir şekilde saliselik diyebileceğimiz donmalar oluyor, neden olduğunu inanın hiçbir fikrim yok ama bütün her şeyim güncel, sıcaklık değerlerim ekran kartı 60'larda işlemcimde 45-52 arası gezip gidiyor. İsterseniz SS leride atarım ama neden oluyor bu? Bu genellikle ölüm kalım maçlarında bayağı oluyor 2 saniyede 1 oluyor ve acayip gıcık bir durum, ne olabilir ya da ben sürücüler güncel zannedip bazılarını güncellemedim de benim mi haberim yok, hiç anlamış değilim Allah rızası için yardımcı olun yaklaşık 1 yıldır var bu durum ve artık delireceğim az kaldı. Bu arada bunların %90'ı işlemci tabanlı oyunlarda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunlarda anlamadığım bir şekilde saliselik diyebileceğimiz donmalar oluyor neden olduğunu inanın hiçbir fikrim yok ama bütün her şeyim güncel sıcaklık değerlerim ekran kartı 60'larda işlemcimde 45-52 arası gezip gidiyor. İsterseniz SS leride atarım ama neden oluyor bu? Bu genellikle ölüm kalım maçlarında bayağı oluyor 2 saniyede 1 oluyor ve acayip gıcık bir durum ne olabilir ya da ben driverlar güncel zannedip bazılarını güncellemedim de benim mi haberim yok hiç anlamış değilim Allah rızası için yardımcı olun yaklaşık 1 yıldır var bu durum ve artık delireceğim az kaldı. Bu arada bunların %90'ı işlemci tabanlı oyunlarda oluyor.

Sorunun gayet açık nedeni Single RAM kullanıyorsan kaynaklı Ryzen işlemciler hele APU'lar 8x8'den beslenir ve FPS de katkı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı