R5 1600 Sisteme GPU ve 2K Monitör önerisi

Bütçen aslında bunları yapmak için gayet yeterli. Şunu göz önünde bulundurmalısın. İşlemci sandığından daha çok etki ediyor. Bu benchmarkların geneli gerçeği yansıtmıyor. 12400F işlemcimi bu tarz benchmarklara bakarak aldım ve hüsran oldu sonu. Bence bütçen komple sistemi yenilemeye ve 2K monitör almaya yeterli.
Anakart,SSD,HDD,PSU,kasanın suçu ne?

5600+RX6700+2K monitör yeterli olabilir(20 bine çıkılmadığı müddetçe)

Bu arada PSU 2K'da alacağın ekran kartına yetersiz gelebilir, suçluymuş.

Mantıksız derken fiyat çok artıyor demek istemiştim kelime seçimi yanlış olmuş biraz.

2K tabii yeteri kadar ucuzlamadı bunda global enflasyonun da etkisi var. Fiyatları 1-2 sene daha kırılmazsa 2K karambolde kaybolacak malum 4K en çok istenilen, 1080P ise açık ara en çok kullanılan çözünürlük.

Screenshot_2.jpg

2K tabii yeteri kadar ucuzlamadı bunda global enflasyonun da etkisi var. Fiyatları 1-2 sene daha kırılmazsa 2K karambolde kaybolacak malum 4K en çok istenilen, 1080P ise açık ara en çok kullanılan çözünürlük.

Eki Görüntüle 1592389
Yine de 768P'yi geçmesi çok şaşırtıcı.

Yine de 768P'yi geçmesi çok şaşırtıcı.

2K monitörlerin adı en çok 2016'dan itibaren anılmaya başladı ama 6 senede gelinen nokta bu. Ekran kartlarının bu kadar güçlenip 4K'nın popülerleşmesi de 2K'nın zararına, hiçbir zaman 1080P gibi krallığını ilan edemeyecek böyle giderse.

Anakart,SSD,HDD,PSU,kasanın suçu ne?

5600+RX6700+2K monitör yeterli olabilir(20 bine çıkılmadığı müddetçe)

Bu arada PSU 2K'da alacağın ekran kartına yetersiz gelebilir, suçluymuş.
Sarkastik söylemlerinin amacı ne tam olarak? Bunu söylerken elindekileri 2. elden okutarak yapacağını düşünmüştüm. Demek ki senin gibi süper zekalar için belirtmek gerekiyor imiş :)

Peki sistemimi satmak istersem ne kadar eder, bilginiz var mı? Hiç sahibinden.com gibi sitelere bulaşmadım, ilk olacak. :) Sanırım mantıklı olan, sistemimi satıp sıfırdan sağlam bir sistem dizmek dediğiniz gibi. Çünkü ileride yeni çıkacak oyunlar için 2K çözünürlükte RTX 2060 yetersiz kalacak, yine yenilemek gerekecek vs. derken uğraş dur...

Peki sistemimi satmak istersem ne kadar eder, bilginiz var mı? Hiç sahibinden.com gibi sitelere bulaşmadım, ilk olacak. :) Sanırım mantıklı olan, sistemimi satıp sıfırdan sağlam bir sistem dizmek dediğiniz gibi. Çünkü ileride yeni çıkacak oyunlar için 2K çözünürlükte RTX 2060 yetersiz kalacak, yine yenilemek gerekecek vs. derken uğraş dur...
Kendi sisteminin şu an bir eksiği yok ise piyasa araştırması ile hazır sistem olarak koy. Eğer parça parça satarsan biraz daha uzun sürer fakat daha çok kar etmen olası. Ben de daha önce çok satış yapmadım, genellikle elden sattım. Fiyat konusunda forumdan arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Geri
Yukarı