R5 1600 sisteme macOS kurulur mu?

Ryzen 5 1600 AF
ASUS Arez RX 550 2GB
16GB RAM
AB350M-D3V
128GB SSD
Sisteme kurulum yaptım 2 aydır kullanıyorum. Sadece usb wi-fi da sorun yaşadım ama kolayca hallettim. Photoshop yüklemek ve çalıştırmak için biraz ugrastim.

@e.n.e.s @tristessehivernale

Aşağıdaki gibi hata alıyorum, ekstra SSD alıp kuracaktım direkt ancak yeni alabildim. Warning olanlardan birisini internette arattım ancak karşıma çok şey çıktı, kendim tespit etmeye kalksam altından kalkamam gibi geldi. Bi' bakabilir misiniz?

1651947950545.png

İlk olarak SMBIOS ayarlayıp tekrar açmayı deneyin, SMBIOS olarak iMacPro1,1 girebilirsiniz.
Yine olmazsa bu EFI ile uyumlu configi seçip deneyin, olmazsa farklı imaj ile deneyin.
Başka bir imaj:

İlk olarak SMBIOS ayarlayıp tekrar açmayı deneyin, SMBIOS olarak iMacPro1,1 girebilirsiniz.
Yine olmazsa bu EFI ile uyumlu configi seçip deneyin, olmazsa farklı imaj ile deneyin.
Başka bir imaj:

Hocam attığınız EFI ile önceki seçtiğim config dosyamı beraber kullanarak yeniden denedim, bu sefer 10 satır hata verdi hiç başlamadı bile. İlgin için teşekkürler, şu anlık bu kurulumu erteleyeceğim. Yazın rahat bir zamanda kurmayı planlıyorum.

Hocam attığınız EFI ile önceki seçtiğim config dosyamı beraber kullanarak yeniden denedim, bu sefer 10 satır hata verdi hiç başlamadı bile. İlgin için teşekkürler, şu anlık bu kurulumu erteleyeceğim. Yazın rahat bir zamanda kurmayı planlıyorum.
Önceki EFI'den seçtiğiniz config dosyasını atarsanız hata almanız muhtemel tabii, attığım EFI'nin içindeki config klasörünün içinden gerekli configi seçip deneyeceksiniz.

Son düzenleme:
Önceki EFI'den seçtiğiniz config dosyasını seçerseniz hata almanız muhtemel tabii, attığım EFI'nin içindeki config klasörünün içinden gerekli configi seçip deneyeceksiniz.

Hocam vallahi bu sefer oldu gibi, kurulum ekranına ulaştım. Diğerinin configini taşıyarak büyük günah işlemişim galiba.

Önceki EFI'den seçtiğiniz config dosyasını atarsanız hata almanız muhtemel tabii, attığım EFI'nin içindeki config klasörünün içinden gerekli configi seçip deneyeceksiniz.

Yine olmadı hocam. İlk başta "Err.." (muhtemelen error, gerçi env de olabilir görüntüdekiler gibi emin değilim) gibi başlayan satırlar çıktı ancak çok hızlı geçtiği için göremedim ne olduğunu. Son ekran da bu, 10dk civarı bekledi böyle bir şey değişmedi.

1651958615866.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı