R5 1600 sistemin Twitch yayın ayarları nasıl olmalı?

ChainLee

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
RX 580 4 GB Nitro+
Ryzen 5 1600 12nm.
16 GB 3200 MHz RAM.
ASUS A320M-K Prime.
Sistemim bu şekilde internet ise.
100 download 9.5-10 arası upload.
Ve çift monitör kullanıyorum performansa etkisi yok diye biliyorum ama yine de yazayım dedim.
Şimdi Twitch de bu sistemle ara sıra CS:GO ama genelde similatör ve hikaye tarzı oyunlar oynamak istiyorum fakat OBS de ne yaparsam yapayım yayın düzgün gitmiyor. 900P60 yapmak istiyorum 7500 bitrate veriyorum maksimum 6000 alıyorum biliyorum ama yine de 7500'a kadar veriyorum OBS de altta ne atlanan kare oluyor ne işlemci darboğaz oluyor ne bitrate düşüyor ne de oyun kasıyor bunlar olmuyor fakat yayını izlediğimde sanki 15 FPS 30 FPS gibi çıkıyor. 720P60 yapıyorum bu sefer de 720P48 olarak gözüküyor ve yine 15 FPS gibi hatta daha biraz önce denedim 5 FPS gibi üstelik yayın 10 sn geç gidiyor. Sorunu çözemiyorum anlayan varsa bir yardımcı olabilr mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 580 4 GB Nitro+
Ryzen 5 1600 12nm.
16 GB 3200 MHz RAM.
ASUS A320M-K Prime.
Sistemim bu şekilde internet ise.
100 download 9.5-10 arası upload.
Ve çift monitör kullanıyorum performansa etkisi yok diye biliyorum ama yine de yazayım dedim.
Şimdi Twitch de bu sistemle ara sıra CS:GO ama genelde similatör ve hikaye tarzı oyunlar oynamak istiyorum fakat OBS de ne yaparsam yapayım yayın düzgün gitmiyor. 900P60 yapmak istiyorum 7500 bitrate veriyorum maksimum 6000 alıyorum biliyorum ama yine de 7500'a kadar veriyorum OBS de altta ne atlanan kare oluyor ne işlemci darboğaz oluyor ne bitrate düşüyor ne de oyun kasıyor bunlar olmuyor fakat yayını izlediğimde sanki 15 FPS 30 FPS gibi çıkıyor. 720P60 yapıyorum bu sefer de 720P48 olarak gözüküyor ve yine 15 FPS gibi hatta daha biraz önce denedim 5 FPS gibi üstelik yayın 10 sn geç gidiyor. Sorunu çözemiyorum anlayan varsa bir yardımcı olabilr mi?

Ayarlardan yayını 60FPS dene yayını işlemciye var sorun varsa ekran kartından ver deneyerek çözümlemeye çalışın bence. bide streamlabs kullanmanı öneririm

Ayarlardan yayını 60FPS dene yayını işlemciye var sorun varsa ekran kartından ver deneyerek çözümlemeye çalışın bence. Bir de Streamlabs kullanmanı öneririm.

Atreamlabs çok kastırıyor bir sürü eklenti var diye tavsiye edilmiyor açıkçası bana da OBS daha iyi gibi geldi yayını işlemci ve ekran kartı üzerinden denedim fakat sorun çözülmedi bir türlü yani OBS sııkıntı göstermiyor fakat yayın da izlenmiyor anlamadım.

Atreamlabs çok kastırıyor bir sürü eklenti var diye tavsiye edilmiyor açıkçası bana da OBS daha iyi gibi geldi yayını işlemci ve ekran kartı üzerinden denedim fakat sorun çözülmedi bir türlü yani OBS sııkıntı göstermiyor fakat yayın da izlenmiyor anlamadım.

Eğer kullanmadıysanız Streamlabs orada da bir ayar deneyin bence otomatik optimasyonda yapıyor ama siz kendi ayarlarınızı yapın eğer normal OBS de olmazsa bir deneyin merak ettim bende streamlabdan açmaya başladım yeni yeni zevkine açıyorum.

Eğer kullanmadıysanız Streamlabs orada da bir ayar deneyin bence otomatik optimasyonda yapıyor ama siz kendi ayarlarınızı yapın eğer normal OBS de olmazsa bir deneyin merak ettim bende streamlabdan açmaya başladım yeni yeni zevkine açıyorum.
Hocam streamlabs kurup ayarları tekrardan kendin belirle.Sorunun yok gibi duruyor.
Bence OBS'yi silin ve tekrar yükleyin, OBS'nin ayarladığı bitrate kalsın.
Hocam geçen yayın ayarlarını sil baştan yaptım ama maalesef sonuç alamadım benim sıkıntım ayarlardan Twitch'in işlemciden 60 FPS yayın için önerilen ayarları yapıyorum 60 FPS seçiyorum yayını açıyorum bir sıkıntı yok kasma vs falan ama Twitch de kalite seçenekleri şu an sadece 1 tane gösteriyor ne veriyorsan o gözüküyor ben 720P60 yayın vermiyorum bitrate 5500'den düşmüyor atlanan kare falan yok ama Twitch de düz 720 olarak gözüküyor yayını kapatıyorum Twitch video olarak kaydedince 720P60 FPS olarak gözüküyor şimdiki sıkıntı bu şekilde geçen yönetici olarak çalıştır yaptım düzeldi fakat sonraki yayında geri gitti ayar düzelmedi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı