R5 1600 ve GTX 1050 Ti Sistem Toplama

MS'ye göre monitör seçilmiyor. Daha önce tonlarca kez anlattık. MS, monitör seçiminde öncelikli bir etken değil!
Helal :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ah be dostum. Online oyunlarda seni bir sıfır öne geçirecek etken ms değeridir. Bu tarz oyunlarda hız akıyor. Hızlı olman gerekiyor tabi monitöründe hızlı olması gerekiyor :) Arkadaşın aldığı sistem bir oyuncu sistemi olduğuna göre daha çok oyun odaklı kullanacak bu da ms değerini önemli kılıyor. İyi forumlar diliyorum.
Dimi ama IPS monitör de bul bakalım 1 ms monitör. Zamanında ekran kartında herkes Gb değerine bakardı. Şimdide sizin gibi monitörde ms değerine bakıyor.

1-5 MS arasındaki farkı anlamak için, üst düzey E-Spor oyuncusu olmanız gerekiyor. Sıradan bir oyuncunun aradaki farkı anlaması imkansızdır. Hatta bazı profesyonel oyuncular bile, aradaki farkı kendilerinin bile bazen anlayamadığını söylemiştir. Eğer konu sahibi üst düzey bir oyuncu ise, 1 MS monitör önerebiliriz ;)

Sorun olan bu değil. MS'den önce panel tipi, Hz, içerilen teknolojiler gibi etkenler önceliklidir.

1-5 MS arasındaki farkı anlamak için, üst düzey E-Spor oyuncusu olmanız gerekiyor. Sıradan bir oyuncunun aradaki farkı anlaması imkansızdır. Hatta bazı profesyonel oyuncular bile, aradaki farkı kendilerinin bile bazen anlayamadığını söylemiştir. Eğer konu sahibi üst düzey bir oyuncu ise, 1 MS monitör önerebiliriz ;)

Sorun olan bu değil. MS'den önce panel tipi, Hz, içerilen teknolojiler gibi etkenler önceliklidir.
Şimdi oldu işte :)

Helal :)

Dimi ama IPS monitör de bul bakalım 1 ms monitör. Zamanında ekran kartında herkes Gb değerine bakardı. Şimdide sizin gibi monitörde ms değerine bakıyor.
Ah be dostum sende burda yanılıyorsun işte. Panel seçimi amaçlara göre değişir eğer bir oyuncu monitörü tercih ediyorsan burda TN panel ve 1 ms değerli bir monitör tercih edersin. Fakat amacın iş içinse IPS veya VA panel tercih edersin.

Dostum farkı anlamak önemli değil o çok küçük fark ping değeri gibi online oyunlarda senin diğer oyuncuyu önce farkedip daha hızlı tepki vermeni sağlıyor. Birçok profesyonel oyuncu ve bende dahil panel seçiminden önce ms değerine bakıyoruz. İyi forumlar.

Böyle bir ayrım yok. İş için; VA, IPS ayrımı yapamazsınız. Her panel kullanılabilir. TN panel, diğer panellere göre renkleri soluk, cansız, kalitesiz verir. VA panel ikisinin ortası olarak daha tercih edilesi.
Haklısınız. TN yada IPS ikiside her iş için kullanılır. Önemli olan nokta görüş açıları. TN panel kısıtlı görüş açısı verirken IPS panel daha geniş açıda net görüntü verir.

Böyle bir ayrım yok. İş için; VA, IPS ayrımı yapamazsınız. Her panel kullanılabilir. TN panel, diğer panellere göre renkleri soluk, cansız, kalitesiz verir. VA panel ikisinin ortası olarak daha tercih edilesi.
Dostum zaten böyle bir ayrım yapmadım sadece hangisini hangi kitle daha çok tercih ediyor onu söyledim. Bir oyuncu olarak renkler biraz arka planda kalıyor. Zaten her oyuncu oyunlarda kendi renk dengesini ayarlıyor.

Mesela ben daha önce IPS panel 720p monitör kullanıyordum. 5ms tepki süresi vardı. Şuan TN panel 1ms tepki süresi olan 1080p monitör kullanıyorum. Oyunlarda fark yok bence.

Ama renk olarak IPS monitör harikaydı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı