R5 1600 ve GTX 1650 darboğaz yapar mı?

Arkadaşlar 6 yerine 5 olacak gözden kaçırmışım.

Ne 5 olacak? Ryzen 5 1500 mü demek istedin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 1600 besleyebilir, ama 1500'ü bilemiyorum. Belki işlemci odaklı Online veya rekabetçi oyunlarda olabilir.

Yapar diyenlere aldırmayın, abim ekran GTX 760 ekran kartına su döktü bozuldu ve 1650'e geçti.

Aynı işlemci ile RDR 2 Online oynuyor - 60 FPS sıkıntısız oynuyor.

Vulkan API ile.

Teşekkür ederim hocam.
Ne 5 olacak? Ryzen 5 1500 mü demek istedin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 1600 besleyebilir, ama 1500'ü bilemiyorum. Belki işlemci odaklı Online veya rekabetçi oyunlarda olabilir.

Orasını yanlış yazdım hocam aldırmayın.

@Emirman12444

RAM'in çift kanal mı? Çift kanal değilse net darboğaz yapar. Belirteyim.

Yanlış bilgi vermeyin lütfen. R5 1600, 1650 içi gayet ideal bir işlemci.

Tamam hocam teşekkür ederim.
Tamamdır çok iyi, o zaman darboğaz olmayacaktır çoğunlukla. Veya olursa da az buçuk bir şey olur attığım videodan takip edebilirsin.

Tamam hocam her şey için teşekkür ederim.
Yaparsa OC yap. 150MHz OC yapsan kurtarır ki darboğaz yapacağını da sanmıyorum. GTX 1650 çok güçlü bir kart değil. İkisi de giriş seviye performansa sahip.

Teşekkür ederim hocam.

R5 1600, GTX 1660Ti gibi kartlara kadar kullanılabilir. GTX 1660 ile AAA oyunlarda dahil olmak üzere hiçbir oyunda darboğaza yaklaşmadım bile. Ekran kartını yoğun kullanan oyunlarda kayıpsız deneyim sunuyor. RAM'in çift kanal ve 16 GB olduğu takdirde sorun yaşamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı