R5 1600 ve GTX 1070 Oyunlarda Ekran Kararması ve Mavi Ekran

wackydd

Hectopat
Daha fazla  
Kısa süre önce bilgisayar topladım.
Sistemim;
  • -AMD Ryzen 5 1600 işlemci
  • -ASUS Prime B350 Plus anakart
  • -CORSAIR VENGEANCE LPX DDR4 2400 MHz 2X8GB RAM
  • -ASUS Dual GTX 1070 ekran kartı
  • -CORSAIR VS650 power
  • -TOSHIBA P300 2 TB harddisk
  • -SAMSUNG HD503HI
  • -AOC E2270Sw VGA çıkışlı monitör
Bilgisayarı topladığımda Toshiba harddisk yoktu tek RAM vardı. Mount and Blade hiç oynanmıyordu, ekran kararıp bir süre sonra geliyordu, LOL'de de aynı sorun oluyordu, CS GO'da da aynı sorunu yaşıyordum. BF4 de ultra ayarlarda hiç bi sorun yaşamıyordum.

Toshiba harddisk aldım düzelmedi. LOL oynayabilmek için arka planda her şeyi kapatıp grafikleri düşürmem gerekiyordu ekran kararma sayısı azaldı ama devam ediyordu. 2. RAM'i aldım LOL, CS GO daha akıcı oldu ama tabi ki sorun devam ediyordu. Bu arada LOL de 60 FPS sınırı getirdim diğer seviyelerde daha da artıyordu.

BIOS'dan sanırım 2400'den 21333 MHz'e düşürdüm ram hızını, aşağıda resimler arasındaki hatayı alınca. Daha iyi oldu oyunları oynıyabiliyorum. 60 FPS'de LOL oynayabiliyordum. CS GO'da öyle bi şansım yok. Yine de ara ara oluyor her ikisinde de.

Bugün 2 RAM 2133 MHz hız ile 60 FPS'de aynı sorunu yaşadım LOL'de FPS sınırını kaldırdım düzeldi. Bu yüzden FPS sabitle demeyin lütfen. Bilgisayarım güncel parçalar sıfır. Samsung disk eski, yenisi Toshiba, Windows onun üstünde. RAM'leri 2400 kullanırken eklediğim fotoğraftaki hatayı verdi 2133'e ondan sonra aldım hatanın ne olduğunu bilmiyorum ama sık sık olmasa da ara ara düzensiz aralıklarla hatayı veriyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca tekrar tekrar kendini başlatıyor windowsa geçiş yapmadan (yani ASUS yazısı altında windows dönen noktalara geldiği an tekrar başlatıyor kendini) bu da sık sık olmuyor ama hala devam eden bi sorun.

Minidump dosyam: www.dosya.tc/server10/yckqn9/Minidump.rar.html

Bir de tek ram varken oyunda değilken herhangi bi siteden video izlerken ekran gidip geliyordu video yeşil ekran oluyordu çift RAM'e geçince ya yeşil oluyor ya da bazen kendini toparlıyabiliyor ama video sıfırdan başlıyor.

Hatırladığım sorunlar bunlar. PC yeni daha büyük bi sorun çıkarmadan biri yardımcı olursa sevinirim. Eksik varsa hemen yazıyım veya ekliyim.

Bir de tek RAM varken toshiba harddisk üzerinden açarken LOL oynarken PC komple dondu hiç bi şekilde düzelmedi Alt + Tab veya Ctrl + Alt + Del açılmadı. Restart attım tekrar tekrar yeniden başlatma sorunu ve ek fotoğrafta ki hatayı aldım.

cpu-z (2).jpg
cpu-z (3).jpg
cpu-z (4).jpg
cpu-z (5).jpg
cpu-z (6).jpg
cpu-z (7).jpg
cpu-z (1).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa süre önce bilgisayar topladım.
Sistemim;
  • -AMD Ryzen 5 1600 işlemci
  • -ASUS Prime B350 Plus anakart
  • -CORSAIR VENGEANCE LPX DDR4 2400 MHz 2X8GB RAM
  • -ASUS Dual GTX 1070 ekran kartı
  • -CORSAIR VS650 power
  • -TOSHIBA P300 2 TB harddisk
  • -SAMSUNG HD503HI
  • -AOC E2270Sw VGA çıkışlı monitör
Bilgisayarı topladığımda Toshiba harddisk yoktu tek RAM vardı. Mount and Blade hiç oynanmıyordu, ekran kararıp bir süre sonra geliyordu, LOL'de de aynı sorun oluyordu, CS GO'da da aynı sorunu yaşıyordum. BF4 de ultra ayarlarda hiç bi sorun yaşamıyordum.

Toshiba harddisk aldım düzelmedi. LOL oynayabilmek için arka planda her şeyi kapatıp grafikleri düşürmem gerekiyordu ekran kararma sayısı azaldı ama devam ediyordu. 2. RAM'i aldım LOL, CS GO daha akıcı oldu ama tabi ki sorun devam ediyordu. Bu arada LOL de 60 FPS sınırı getirdim diğer seviyelerde daha da artıyordu.

BIOS'dan sanırım 2400'den 21333 MHz'e düşürdüm ram hızını, aşağıda resimler arasındaki hatayı alınca. Daha iyi oldu oyunları oynıyabiliyorum. 60 FPS'de LOL oynayabiliyordum. CS GO'da öyle bi şansım yok. Yine de ara ara oluyor her ikisinde de.

Bugün 2 RAM 2133 MHz hız ile 60 FPS'de aynı sorunu yaşadım LOL'de FPS sınırını kaldırdım düzeldi. Bu yüzden FPS sabitle demeyin lütfen. Bilgisayarım güncel parçalar sıfır. Samsung disk eski, yenisi Toshiba, Windows onun üstünde. RAM'leri 2400 kullanırken eklediğim fotoğraftaki hatayı verdi 2133'e ondan sonra aldım hatanın ne olduğunu bilmiyorum ama sık sık olmasa da ara ara düzensiz aralıklarla hatayı veriyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca tekrar tekrar kendini başlatıyor windowsa geçiş yapmadan (yani ASUS yazısı altında windows dönen noktalara geldiği an tekrar başlatıyor kendini) bu da sık sık olmuyor ama hala devam eden bi sorun.

Minidump dosyam: www.dosya.tc/server10/yckqn9/Minidump.rar.html

Bir de tek ram varken oyunda değilken herhangi bi siteden video izlerken ekran gidip geliyordu video yeşil ekran oluyordu çift RAM'e geçince ya yeşil oluyor ya da bazen kendini toparlıyabiliyor ama video sıfırdan başlıyor.

Hatırladığım sorunlar bunlar. PC yeni daha büyük bi sorun çıkarmadan biri yardımcı olursa sevinirim. Eksik varsa hemen yazıyım veya ekliyim.

Bir de tek RAM varken toshiba harddisk üzerinden açarken LOL oynarken PC komple dondu hiç bi şekilde düzelmedi Alt + Tab veya Ctrl + Alt + Del açılmadı. Restart attım tekrar tekrar yeniden başlatma sorunu ve ek fotoğrafta ki hatayı aldım.

Eki Görüntüle 258699 Eki Görüntüle 258700 Eki Görüntüle 258701 Eki Görüntüle 258702 Eki Görüntüle 258703 Eki Görüntüle 258704 Eki Görüntüle 258705
Virüs taraması yaptın mı?

Hayır yapmadım bu akşam yaparım da 1070 ekran kartı alıp benzer sorun yaşıyor herkes.
Bir de ramlerden birini bazen görmüyor. Bazen pc açılınca bazen pc açıldıktan bir süre sonra Bilgisayarım>Özellikler kısmında 16gb(kullanılabilir 7.94) yazıyor. Pc bazen açılmıyor sorun çıkarıyor. Bunlar virüs yüzünden mi? Resmi bilerek kesmedim arka planı görün diye bir de şu resimlerdeki sorun var. Masaüstündeyken LOL arayüzünde bu sorun olunca şifa tutuştur ap kısımlarına basınca gidip geliyor siyahlık.

MSI 840m gtx ekran kartlı laptobumda LOL'de 60 limitde 60, 80 de 80, 120 de 120 fps alıp, burda 60 da 59, 80 de 77, 120 de 115 117 almam normal mi ?

Dosya Ekleri

• alt tab yaptım.jpg
    alt tab yaptım.jpg
    200,1 KB · Görüntüleme: 99
  • masaüstü donma.jpg
    masaüstü donma.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleme:
İlk çıktığı günden beri kullanıyorum. Şuana kadar bir kere bile takılma , donma , kasma yada mavi ekran görmedim. Donanımsal bir sorun olabilir. Sistemi kendin kurduysan parçalara zarar vermiş olabilirsin.

Olabilir. Toplarken yanında değildim ama çoğu aceminin başına gelebiliyor. Sonuçta bunlar elektronik parçalar bozulabilir, belki arızalı olarak takıldı. Ürünün Sıfır olması sorunsuz olduğu anlamına gelmez. Güç kaynağında arızalıdır o yüzünden donmalar yapıyor olabilir. Bütün parçaları başka bilgisayarda deneme şansın varsa denemeni tavsiye ederim.

Parçaları deneme şansım yok. Servise gidip kontrol ediyim diye düşündüm ama onun için vaktim yok. Üniversiteye gidicem bunu kardeşime bırakıcam. Sorun bi parçadan kaynaklanıyorsa net söyleyin garantiye yollıyım.

Yaptım. Taramadan bi şey çıkmadı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı