R5 1600 ve RX 570 sistem geç açılıyor

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Bilgisayarın düğmesine bastığımda anakarttan beyaz bir ışık yanıyor. O ışık söndüğünde ekrana görüntü geliyor. Sadece bu kısım aşırı yavaş. Geri kalanı 5-6 saniyede falan açılıyor.
Anakartım MSI A320M Pro-E.
İşlemcim Ryzen 5 1600.
Ekran kartım Sapphire RX-570 Nitro+

YouTube'daki bazı oyunlara baktığımda darboğaz yaptını gördüm ama bunu sorunuzla alakası yok estra yazayım dedim SSD kullanmıyorsanız Disk'te problem olabilir HDD sentinel programı ile sağlına bakın

Ekran kartının bununla alakası yok MSConfig yaz hizmetler yaz sol alta Microsoft yazan tiki işaretle hangi hizmetler açık söyle.
Teamveiwer, steam, rockstar game library service, lghub updater service, amd log utility, amd external events utility
SSD kullanmıyor musun?
Kullanıyorum zaten ilk açılıştan sonra hiç bir sıkıntım yok. Tek sıkıntım ilk açılış.

@Haşim Can Yılmaz MSI anakartların BIOS yükleme süreleri cidden fazla. Bende de aynı durum söz konusu. X470 Gaming Plus anakarta sahibim. Şahsen bir sorun yok sistem zaten geç açılıyor. BIOS güncellemelerini yapmadıysan yapmanı tavsiye ederim. Şöyle örnek bir resim atayım;

3.jpg

Burada gördüğün gibi sistem boot süresinin geliştirildiği yazıyor.

@Haşim Can Yılmaz MSI anakartların BIOS yükleme süreleri cidden fazla. Bende de aynı durum söz konusu. X470 Gaming Plus anakarta sahibim. Şahsen bir sorun yok sistem zaten geç açılıyor. BIOS güncellemelerini yapmadıysan yapmanı tavsiye ederim. Şöyle örnek bir resim atayım;

Eki Görüntüle 599452

Burada gördüğün gibi sistem boot süresinin geliştirildiği yazıyor.
Biosum güncel.

Yeni konular

Geri
Yukarı