Ryzen 5 3600 ve RX 570 sistem geç açılıyor

Ozgurrrr

Centipat
Arkadaşlar sistemim Ryzen 5 3600, B450M-HDV R4.0, 16 GB RAM ve Sapphire Radeon 570 Pulse, 320 GB HDD var. Windows 10 yüklü yeni format attım. Bir hafta önce yeniden attim çünkü çok geç açılıyor 10 dakika falan. Artı olarak masaüstünde donuyor, yani bayağı kötü çalışıyor. Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam disk eski 320 GB HDD'ler bayağı eskiden satılıyordu çünkü. Bence SSD almayı deneyin o sisteme o disk hiç olmamış veya fazla depolama alanım olsun diyorsanız 1TB'lık 7200rpm'lik bir HDD almaya bakın.

Arkadaşlar sistemim Ryzen 5 3600, B450M-HDV R4.0, 16 GB RAM ve Sapphire Radeon 570 Pulse, 320 GB HDD var. Windows 10 yüklü yeni format attım. Bir hafta önce yeniden attim çünkü çok geç açılıyor 10 dakika falan. Artı olarak masaüstünde donuyor, yani bayağı kötü çalışıyor. Sizce sorun ne olabilir?
320GB HDD artık çok eskidi ve büyük ihtimalle bir sorunu var ve yavaş çalışıyor. Yerinizde olsam o sisteme 240GB bir SSD alıp o açılış süresini 10 saniyeye indirirdim 😀

Merhabalar. Sorun HDD kaynaklı sanırım birkaç gün önce yeniden format atmam gerekti. Şu an güvenli modda verileri alıyorum. Gelişmelerden haberdar edeceğim.
Cold Boot diyecektim sistemde sadece HDD olduğunu gördüm. HDD SATA 3 mü? 7200RPM olmasına rağmen mi bu kadar yavaş?

Evet o kadar yavaş ki yeni açıldı diyebilirim. Dosyaları güvenli modda açıktan sonra bir kere daha denedim simdi disk tarama programları ile diskimi tarayıp sorunun ne olduğunu bulmaya çalışcam.

Son düzenleme:
Merhabalar. Sorun HDD kaynaklı sanırım birkaç gün önce yeniden format atmam gerekti. Şu an güvenli modda verileri alıyorum. Gelişmelerden haberdar edeceğim.

Evet o kadar yavaş ki yeni açıldı diyebilirim. Dosyaları güvenli modda açıktan sonra bir kere daha denedim simdi disk tarama programları ile diskimi tarayıp sorunun ne olduğunu bulmaya çalışcam.
Ben HDD sağlık taraması yaparken mavi ekran aldım😃 SSD şart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı