R5 1600 ve RX570 sistem OCCT PSU testinde kapanıyor

ilker44

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım oyun oynarken belli aralıklarla kapanıyor. Ekran kartı testi yaptım, hiçbir sorun yaşamadım. OCCT PSU testini başlatır başlatmaz bilgisayar direkt kapanıyor.
Şu anki sistemim;
R5 1600 3.20
ASRock RX570 4 GB
8 GB RAM
400W PSU Aero COOL

Muhtemelen PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sizin de düşüncelerinizi öğrenmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım oyun oynarken belli aralıklarla kapanıyor. Ekran kartı testi yaptım, hiçbir sorun yaşamadım. OCCT PSU testini başlatır başlatmaz bilgisayar direkt kapanıyor.
Şu anki sistemim;
R5 1600 3.20
ASRock RX570 4 GB.
8 GB RAM.
400W PSU Aero cool.

Muhtemelen PSU'dan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sizin de düşüncelerinizi öğrenmek istedim.

O sisteme 400W az %90 psudandır çünkü bütün sistem yüklenince kapanıyor. Değil mi? Yanlış mı anladım yoksa.

Ekran Kartı veya CPU'da herhangi bir OC veya UV işlemi varsa kaldırın. Ardından BIOS ayarlarını sıfırlayıp testi tekrar gerçekleştirin.

Genelde oyun oynarken kapanıyor. Ekran kartı testi yaptım sorunsuz bir şekilde ama psu testi başlatır başlatmaz bilgisayar kapandı

Ekran Kartı veya CPU'da herhangi bir OC veya UV işlemi varsa kaldırın. Ardından BIOS ayarlarını sıfırlayıp testi tekrar gerçekleştirin.
Hiçbiri yok geldiği gibi sıfır şeklinde bios sıfırlamayı bilmiyorum . Bugün tüm güncelleştirmelerini de yaptım belki sorun ondandır diye ama yine aynı şekilde devam ediyor.

Bios sıfırlasam sorunum düzelir mi ?

Bios'u sıfırlayıp denedim ama sonuç yine aynı psu testi başlatır başlatmaz bilgisayar kapanıyor

Son düzenleme:
Şuradaki sürümle de aynı testi gerçekleştirin. Ek olarak imkanınız varsa başka bir PSU ile sistemi test edin.

Şuradaki sürümle de aynı testi gerçekleştirin. Ek olarak imkanınız varsa başka bir PSU ile sistemi test edin.
değişen bir şey olmadı yine kapanıyor. Ek bir psu da bulmam zor . Ancak yenisi almam gerekecek bu gidişle.

Geri
Yukarı