R5 1600 ve RX580 oyunlarda donma sorunu

pridestalkerr

Decapat
Merhaba, sistemimi yaklaşık 6 ay önce topladım ve güncel bir sistem fakat son 4-5 aydır sürekli oyun fark etmeksizin donuyor. Başlarda çok olmadığından pek umursamamıştım fakat sürekli olmaya başladı. Driverların hepsi yüklü. Ekran kartı ve işlemciye yük bindiren oyunlarda donma sıklığı artıyor 2 3 sn'lik FPS düşmesi yiyorum sürekli. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sistemim:
  • MSI B450M PRO-M.2 anakart
  • Ryzen 5 1600 14nm işlemci
  • Corsair 8 GB 3000MHz RAM
  • MSI RX580 Dual ekran kartı
  • Thermaltake 600W 80+ PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sistemimi yaklaşık 6 ay önce topladım ve güncel bir sistem fakat son 4-5 aydır sürekli oyun fark etmeksizin donuyor. Başlarda çok olmadığından pek umursamamıştım fakat sürekli olmaya başladı. Driverların hepsi yüklü. Ekran kartı ve işlemciye yük bindiren oyunlarda donma sıklığı artıyor 2 3 sn'lik FPS düşmesi yiyorum sürekli. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sistemim:
  • MSI B450M PRO-M.2 anakart
  • Ryzen 5 1600 14nm işlemci
  • Corsair 8 GB 3000MHz RAM
  • MSI RX580 Dual ekran kartı
  • Thermaltake 600W 80+ PSU
Oyunlarda Donma yapan pc yüzünden.Ben geçen yıl anakart,ram ,işlemci değiştim.ekran kartını da 2ay evvel yeni sistemden önce almıştım .yeni sistemi topladım.oyuna girince yine hüsran.oyunda dondu 5-10sn süre ile.tek değişmeyen ssd idi.farklı hdd kurdum sistemi.ve sorun olmadan pc takılmadan oynayabildim.ben arızalı ssd. Yüzünden komple sistem yeniledim.bende ssd arızası kaynaklı donma oldu.

Bunu bende yaşıyorum ama sorunun kaynağını anladım sanırım büyük ihtimalle vram veya ram ile alakalı sistemimiz nerdeyse aynı. Yakında ramı 16 yapıcam eğer unutmatsam buraya yazarım bir düzelme olursa.

Aynı sistem bende de mevcut sadece Ram apacer marka ve hatta psu 500 watt +80. Ama ben bugüne kadar henüz oyunlarda bir donma vs yaşamadım. Oynadığın oyunların sistem gereksinimleri zorlayıcı olabilir. Ben gta 5, rainbow six siege, fifa gibi oyunlar oynuyorum problem yaşamadım çok şükür

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı