R5 1600AF GTX 1660 Super Sistem Oyunlarda CPU Kullanımın Düşmesi

_duman_58

Kilopat
Daha fazla  
PC açılışından 15dk sonra CPU anlık düşüyor. Böyle bir sorunum var. MSI Afterburner ile takip ediyorum.

Bilgisayarı açıp hemen oyuna girerim genelde. Hangi oyuna girersem gireyim, yaklaşık 15. dk da CPU %1-2'lere kadar düşüyor. 20-30 saniye sonra tekrar eski haline geliyor.

İşlemci sıcaklığı, ekran kartı sıcaklığı vs. her şey normal. İşlemci en fazla 60 derece oluyor. Ekran kartı 75 falan.

Sizce oyunun ilk 10-15 dakikasında böyle yapmasının sebebi nedir? Ve her zaman yapıyor.

- Ryzen 1600 AF
- MSI GTX 1660 Super.
- ASUS B450 anakrt.
- 2x8 16 GB 3000MHz RAM.

PC açılışından 15dk sonra CPU anlık düşüyor. Böyle bir sorunum var. MSI Afterburner ile takip ediyorum.

Bilgisayarı açıp hemen oyuna girerim genelde. Hangi oyuna girersem gireyim, yaklaşık 15. dk da CPU %1-2'lere kadar düşüyor. 20-30 saniye sonra tekrar eski haline geliyor.

İşlemci sıcaklığı, ekran kartı sıcaklığı vs. her şey normal. İşlemci en fazla 60 derece oluyor. Ekran kartı 75 falan.

Sizce oyunun ilk 10-15 dakikasında böyle yapmasının sebebi nedir? Ve her zaman yapıyor.

- Ryzen 1600 AF
- MSI GTX 1660 Super.
- ASUS B450 anakrt.
- 2x8 16 GB 3000MHz RAM.

Endişelenme CPU kullanımı ne kadar düşükse o kadar iyi. Ama GPU kullanımı düşükse o kötüdür.

Oyun sırasında mı CPU kullanım düşüyor?
Evet hocam.

Her Pc açılışısında istisnasız bunu yapıyor.

Ama şöyle bir durum daha var. Diyelim sabah açtım, girdim oyuna CPU düştü. Sonra yükseldi oynadım vs.
Reset attığım zaman aynı şeyi yapmıyor. Ama aradan zaman geçti diyelim.

Akşam tekrar açtım oyunu. İlk 10-15 dksı içerisinde mutlaka yine yapıyor. Yani anlamadım. Yine ilk dakikalarında yapıyor bunu sadece. WOT oynuyorum, RDR2 oynuyorum. Hepsinde yapıyor.
Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı