GTX 1660 Super sistem oyunlarda takılma

M A S K

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, daha önce buna benzer bir konu açmıştım ancak sadece PUBG için yazmıştım.
Sistemim şu şekilde:
MSI 1660 Super Gaming X.
Ryzen 3 3100.
B450M S2H.
Corsair 2x8 GB 3200MHz RAM.
Kingston A2000 M.2 SSD.
Aerocool ore saturn kasa.
Corsair VS550 Power.
Monitör ASUS 144Hz 1ms.

PUBG'de 130 FPS civarı alıyorum ve 90'lara düştüğü de çok oluyor. Bu oyunla mı yoksa sistemimle mi alakalı? Çözebilmiş değilim. 130 150 FPS aldığım zamanlarda da oyun bana çok akıcı gelmiyor. Hafif hafif takılmalar oluyor. CS:GO'da sistemin vermesi gereken akıcılık yok. Sıcaklık değerlerim kullanım yüzdeleri falan da normal. FreeSync monitörden kapalı NVIDIA'dan G-Sync açık. FreeSync'i kapatıyorum çünkü açınca ekranda hafif dalgalanma gibi şeyler oluyor rahatsız ediyor. Bir kere DDU ile ekran kartı Driver'ını kaldırıp tekrar kurmuştum sanki ilk kurduğumda bayağı akıcı gelmişti oyun. Acaba neden kaynaklanıyor olabilir bu sorun yoksa oyunla alakalı mı oluyor bu takılmalar? Tam akıcı olduğunu hissedemiyorsun oyun oynarken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam her oyunda her zaman sabit bir FPS almazsın. Nesneler, objeler, karakterler ve alan derinliği arttıkça FPS düşebilir, aynı zamanda RAM kullanımı da artar öyle zamanlarda. Akıcılık konusunu bilmiyorum ancak bende Ryzen 5 3600 ve 1660 Super var, PUBG'de alan derinliği ve nesne falan artınca benim de 150-160'lardan 100lere düştüğü oluyor.

Merhaba, daha önce buna benzer bir konu açmıştım ancak sadece PUBG için yazmıştım.
Sistemim şu şekilde:
MSI 1660 Super Gaming X.
Ryzen 3 3100.
B450M S2H.
Corsair 2x8 GB 3200MHz RAM.
Kingston A2000 M.2 SSD.
Aerocool ore saturn kasa.
Corsair VS550 Power.
Monitör ASUS 144Hz 1ms.

PUBG'de 130 FPS civarı alıyorum ve 90'lara düştüğü de çok oluyor. Bu oyunla mı yoksa sistemimle mi alakalı? Çözebilmiş değilim. 130 150 FPS aldığım zamanlarda da oyun bana çok akıcı gelmiyor. Hafif hafif takılmalar oluyor. CS:GO'da sistemin vermesi gereken akıcılık yok. Sıcaklık değerlerim kullanım yüzdeleri falan da normal. FreeSync monitörden kapalı NVIDIA'dan G-Sync açık. FreeSync'i kapatıyorum çünkü açınca ekranda hafif dalgalanma gibi şeyler oluyor rahatsız ediyor. Bir kere DDU ile ekran kartı Driver'ını kaldırıp tekrar kurmuştum sanki ilk kurduğumda bayağı akıcı gelmişti oyun. Acaba neden kaynaklanıyor olabilir bu sorun yoksa oyunla alakalı mı oluyor bu takılmalar? Tam akıcı olduğunu hissedemiyorsun oyun oynarken.
Hocam takılma hissi yüksek fps ile alakalı olabilir mesela ben csgoyu 144hz ve 200 fps de oynadığım zaman o akıcılığa alışıyorum ama 60hz bir ekranda oynarsam oyun kasıyor gibi hissediyorum.

Sıcaklık değerleri normal driverlar güncel 1080p'de. @BerkayZ87 Peki sende de böyle ping drobu girer gibi hafif takılmalar oluyo mu yoksa yağ gibi akıyo mu ?
Ben monitörden dolayı rahatsız oluyorum, yoksa oyun akıcı. Bütün oynadığım oyunlar 144HZ gerektiren oyunlar, ancak elimdeki monitör 1680-1050 60HZ.

Yeni konular

Geri
Yukarı