R5 1600AF ve RX 560 Valorant'ta kaç FPS alabilir?

• Konuyu başlatan Enkax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 1B
Arka planda işlemciyi sömürecek programlar açık olabilir, eğer tek kanalsa veya BIOS'da D.O.C.p kapalıysa düşük frekanstan ötürü işlemcinin performansını geri çekebilir. Sağlıklı bir sistemde 2600 ile 180-200 FPS ortalamasını çok rahat yakalarsın.

RAM 1x16 GB 3000 MHz.
XMP kapalı 2133 çalışıyor.

Neden kapalı peki? 2133MHz tek kanal RAM ile Ryzen kullanmak işlemciye işkence etmektir. 3000MHz'e çıkart onu.

Çıkartıp değerleri paylaşıyorum.
@kino Hocam XMP'yi açtım 10-15 FPS fark etti sadece.
Ayrıca Alt Tab falan atarken siyah ekrana gelince ekranda yataylama bir çizgi çıkıyor.
XMP'yi bu yüzden kapatmıştım.
Hatalar çıkıyor sistemde.

Son düzenleme:
@Fodenist RAM arızalı olabilir, anakartın da pek umut vermiyor ama Memtest yapmak faydalı olacaktır. 10-15 FPS nesini beğenmiyorsun bu tek kanaldan gelen artış. Çift kanal 3200MHz taksan 50 FPS çok rahat artacaktır.

Neyse hocam bilgisayar oyun oynatıyor o bana yeter.
2 yıl sonra üniversiteye geçeceğim zaten oyun oynama şansım olmaz büyük ihtimal teşekkürler.
Arkadaş bundan fazla FPS alır o zaman.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız ve hayırlı olsun dileklereniz için teşekkür ederim PC geldiği zaman biraz bilgisizlik olduğu için forumda nereden yardım alabilirim ?

Arkadaşlar değerli yorumlarınız ve hayırlı olsun dileklereniz için teşekkür ederim PC geldiği zaman biraz bilgisizlik olduğu için forumda nereden yardım alabilirim?

Tekrar konu açabilirsiniz.
Mesela konu başlığını PC ilk geldiğinde ne yapmam gerek gibi bir şey yapsanız bayağı yardım eden olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı