R5 1600'den R5 5600X'e geçerken ne yapılmalı?

uuryuishida

Femtopat
Daha fazla  
Şu anki işlemcim AMD Ryzen 5 1600 ve 5600X'e geçmek istiyorum. Ancak anakartım ve soğutucum buna müsait değil. Benim almak istediğim anakart Tuf Gaming B550M-Plus anakartı ve almak istediğim soğutucu da Deepcool LE300. Tam olarak bir şey bilemediğim için de sormak istedim. Bu iki parça iyi mi? Verdiğim parayı hak eder mi? Ya da yükseltmem veya düşürmem gereken bir şey var mı? (Sadece Micro ATX kartlar kullanabiliyorum)

Şu anki işlemcim AMD Ryzen 5 1600 ve 5600X'e geçmek istiyorum. Ancak anakartım ve soğutucum buna müsait değil. Benim almak istediğim anakart TUF Gaming B550M-Plus anakartı ve almak istediğim soğutucu da DeepCool le300. tam olarak bir şey bilemediğim için de sormak istedim. Bu iki parça iyi mi? Verdiğim parayı hak eder mi? Ya da yükseltmem veya düşürmem gereken bir şey var mı? (sadece Micro ATX kartlar kullanabiliyorum)

Anakartın müsait ama başka sıvı soğutma bal.

Anakartım A320M-f o işlemciyi besleyebileceğinden emin değilim. Ondan bir sorayım dedim. Peki hangi soğutucuyu önerirsiniz?
Bunu öneririm.

Çalıştırmasa destek vermezler. Zaten zorlanmaması için a serisi anakartlarda Overclock yapamıyorsun. Üstelik ölü sokete para harcamaya gerek yok.
Çok fazla kişi işlemciyi tam performansta kullanman zor diyor. Bu yüzden yeni anakarta geçmek istiyorum zaten. Tam performans vermez mi cidden?

Çok fazla kişi işlemciyi tam performansta kullanman zor diyor. Bu yüzden yeni anakarta geçmek istiyorum zaten. Tam performans vermez mi cidden?

God of War gibi oyunlarda 3060 ve üstü ekran kartı kullanıyorsan PCI-e 4.0 destekli anakart alırsan 5-6 FPS fark eder. Valorant gibi oyunlarda zaten 400 FPS alıyor. 430 olsa ne olur? Onun dışında GTX serisi ya da RTX 2070 gibi kartlarda gerek yok. Fark olmayacak çünkü. Valorant ve CS2 hariç tutuyorum. Unutma ama hem ekran kartın hem de anakartın PCI-e 4.0 desteklemeli ve ekran kartın 3060 altı olmamalı. AC Valhalla'da 3-4 FPS fazla alıyor. CS:GO'da 10 FPS fazla alıyor. Boşa israf. Sorunun cevabı bana göre tam performans verir. Yine de izleyip sen karar ver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bütçeniz yetiyor ise am5 plarformuna geçmeye çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı