R5 1600'e maksimum kaç GHz OC yapılmalı?

43 derece mi maksimum? Prime95'te? İmkansız derecesinde zor ama burada sormam gereken şey: CPB kapalı mı yaptın bu testleri?
hayır yukarıda ekran görüntüsüde attim tam sizin dediginiz gibi yaptim ve aida64 ün de extreme versiyonunu indirip yaptim
hayır yukarıda ekran görüntüsüde attim tam sizin dediginiz gibi yaptim ve aida64 ün de extreme versiyonunu indirip yaptim
sanırsam kasasa kullandigim ayriyeten 8x120mm fan sayesinde soğutma performansi yukseliyor

Son düzenleme:
Prime95 ve AIDA64 için mükemmel sıcaklıklar bunlar, ama hem OCCT hem de AIDA64 ve Prime95'in sadece 43 derece çıkarması işkillendirdi; sensör bozuk mu diye sormak istiyorum aslında. CPB de kapalı değilse çok garip.

3.8GHz 1.3v değerinde nasıl durumlar? BIOS'tan CPU Frequency kısmına 38.00 girip voltajı da manuele alıp 1.3v gir.

Prime95 ve AIDA64 için mükemmel sıcaklıklar bunlar, ama hem OCCT hem de AIDA64 ve Prime95'in sadece 43 derece çıkarması işkillendirdi; sensör bozuk mu diye sormak istiyorum aslında. CPB de kapalı değilse çok garip.

3.8GHz 1.3v değerinde nasıl durumlar? BIOS'tan CPU Frequency kısmına 38.00 girip voltajı da manuele alıp 1.3v gir.
tamamdir bu arada dediginiz gibi bende sensörden suphelenip stok soğutucuda yaptim testi birde stok sogutucuda bosta 30/33 yükte 60/65 derece ayriyeten ustteki 3x120mm egzoz fanlari sökünce sicaklik bosta 35 stress testinde 65/67 arasi goruyor simdi dediginiz gibi biostan yapip ayarliyorum ardindan size yeni sicaklik degerlerini yollayacagim

Yükte 60-65 ama stres testinde 43, ya testi yanlış yaptık ya da test esnasında frekanslar düştüğü için (işlemci kendini serin tutmak istediği için) orada bir yanılgıya düştük.

Yeni konular

Geri
Yukarı