R5 1600X düşük CPU kullanımı

333657

Hectopat
Makaleler
9
Merhaba dostlar. FSX'e gireyim diyorum. Orta ayarlar civarında, 20-25 FPS'de dolaşıyor, takılmalar çok sık.
Bunu arkadaşımla görüştüm ve işlemci kullanımını kontrol et dedi. İşlemcimi sadece %12 kullanıyor. Gördüğüm en yüksek kullanım ise %17.
İşlemci kullanımı için ne yapabilirim? FSX genel olarak disk ve CPU kullanan bir oyun ve kullanım az olduğu için iyi performans göremiyorum.

Sistemim: GTX 1060 6 GB.
Ryzen 5 1600X.
16 GB RAM.

GTX960 Ti'li kullanıcılar bile benden yüksek FPS alıyor, bir problem var gibi.
Sistem yük altında değilken, tüm programlar kapalı iken: İşlemci kullanımı %4 ve 3,36 GHz. (normal duruyor.)
Yük altında, oyun açıkken: İşlemci kullanımı %16 ve 3,59 GHz. (burada sanki bir anormallik var gibi.)

Son düzenleme:
Merhaba dostlar. FSX'e gireyim diyorum. Orta ayarlar civarında, 20-25 FPS'de dolaşıyor, takılmalar çok sık.
Bunu arkadaşımla görüştüm ve işlemci kullanımını kontrol et dedi. İşlemcimi sadece %12 kullanıyor. Gördüğüm en yüksek kullanım ise %17.
İşlemci kullanımı için ne yapabilirim? FSX genel olarak disk ve CPU kullanan bir oyun ve kullanım az olduğu için iyi performans göremiyorum.

Sistemim: GTX 1060 6 GB.
Ryzen 5 1600X.
16 GB RAM.

GTX960 Ti'li kullanıcılar bile benden yüksek FPS alıyor, bir problem var gibi.
Sistem yük altında değilken, tüm programlar kapalı iken: İşlemci kullanımı %4 ve 3,36 GHz. (normal duruyor.)
Yük altında, oyun açıkken: İşlemci kullanımı %16 ve 3,59 GHz. (burada sanki bir anormallik var gibi.)
Merhaba denetim masasına girip donanım ve sese tıkladıktan sonra güç ayarları ve ardından gelişmiş güç ayarlarını değiştir e tıklayıp açılan pencereden aşağıya indirip işlemci sekmesini açıp oradan kullanımı attırabilirsiniz, işe yarayabilir yaramıyorsa oyun işlemcinizi tam kullanamıyor olabilir yani donanımsal bir hata belkide

Merhaba denetim masasına girip donanım ve sese tıkladıktan sonra güç ayarları ve ardından gelişmiş güç ayarlarını değiştir e tıklayıp açılan pencereden aşağıya indirip işlemci sekmesini açıp oradan kullanımı attırabilirsiniz, işe yarayabilir yaramıyorsa oyun işlemcinizi tam kullanamıyor olabilir yani donanımsal bir hata belki de.
Hepsi en yüksekte. Evet, program tek çekirdek tasarlanmış. İşlemcim ise çok çekirdekte iyi performans vermekte.

Geri
Yukarı