Çözüldü R5 2600 sistemde Düşük GPU yüksek CPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Apex Tai

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar artık sinir hastası olacağım evde sinir krizleri geçirip duruyorum. Yaklaşık 2 ay önce İtopya üzerinden bir sistem aldım ama bu ne saçma bir şeydir ki internetteki videolarla yakın bile değil FPS'ler. Ekran kartı kullanımı hiçbir zaman %80'in üzerine çıkmıyor hep dalgalanıyor CPU ise %100 %60 kafasına göre dolanıyor. Sonuç 144 FPS değerini alamıyorum gözüme çok kötü bir görüntü geliyor mesela aşağıya koyacağım videoyu. İzliyorum sistem videolarını hep ekran kartı kullanımları ½90-½80 çoğunlukla %99.
Ama bende?
Ekran kartı kullanımı rezalet FPS rezalet 144 Hz monitör aldım o yüzden rezalet diyorum.
RX 5500 XT Pulse 4 GB.
Ryzen 5 2600 stock.
16 GB (1x16) 3000MHz G.Skill Ripjaws RAM.
PSU 550W Corsair Spec Delta RGB kasanın.
Sıcaklık değerleri 70I geçmiyor ekran kartı ve işlemcinin zar zor 65 oluyor ekran kartının bazen.
Bahsettiğim konu millet bu sistemle R6S de High ayarlarda 180 150 falan görürken ben 144 göremiyorum aşırı zor görüyorum kendi ayarlarımda doku kalitesi yüksek ayrıntı seviyesi yüksek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Örnek bu video adam doku kalitesi çok yüksekte diğer ayarlar ortadayken bir de onda orta olan çoğu ayar bende kapalı ya da Low ama sebebi nedir?
Sizden rica ediyorum bu konudaki sıkıntı çözülmeden bir yere gitmeyin baktım gördüm böyle çok konu var hepsi yarım kalmış devamı getirilmemiş sorunumu söyleyin lütfen. Tahminim 2.nesil işlemcilerdeki çift kanal tek kanal önemi ama manyak oluyorum evde sinirden.

Belleğinizin yetmediği yere bellek takviyesi yaparsanız evet, performansınız iyi oranda artar fakat bellekle alakalı bir sorun yoksa, ekstradan bellek eklemek performansa %5'ten fazla fark yapmaz. Sizin probleminiz GTA'da belleğiniz yetmiyormuş, bu da performansınızı kısıtlıyormuş. Ekstra bellek sayesinde bu kısıtlamadan kurtulmuşsunuz.
Gta 5 RAM olarak bende 7 gb üstünü görmüyordu ve anlık takılmalar yoktu.

Ekran kartınla ilgili Driver'larla alakalı olabilir güncellemeyi dene olmazsa bir önceki sürüme geçmeyi dene.

Driver'im güncel.

Tek/çift kanal performansı arttıracaktır fakat tek/çift kanalın asıl farkı attığı yer Ryzen g serisi, yani dahili ekran kartına sahip olan işlemcilerde fark yapar. Sorun tek modül bellekte değil gibi.

Ayrıca Ryzen 5 2600'ün oyunlarda %90-100'lere ulaşması pek mümkün değil, hiçbir oyun 12 çekirdeğin hepsini kullanamaz. Arka planda başka bir şey kullanmıyor değil mi?

Şöyle söyleyeyim MSI Afterburner'dan izliyorum 12 çekirdeği ve ara sıra 3 çekirdek falan %100 oluyor ama CPU kullanımı 90 80'lerde geziyorken GPU kullanımı 50 60'larda. Merak ettiğim şu videolarda ekran kartı kullanımı %99 vs oluyorken bende neden olmuyor benim sisteminin kabahati ne?
Yardım lütfen.
Arkadaşlar yardım edin lütfen
Driver'im güncel.

Şöyle söyleyeyim MSI Afterburner'dan izliyorum 12 çekirdeği ve ara sıra 3 çekirdek falan %100 oluyor ama CPU kullanımı 90 80'lerde geziyorken GPU kullanımı 50 60'larda. Merak ettiğim şu videolarda ekran kartı kullanımı %99 vs oluyorken bende neden olmuyor benim sisteminin kabahati ne?
Yardım lütfen.
Arkadaşlar yardım edin lütfen
Lütfen yardım edin.
En azından sorunumu kesin bir şekilde söyleyin.
Sorunum düzeldi format attım artık GPU kullnımım ½80 ½100 arası dolanıyor İtopya'da Driver'leri yükleme hizmeti almıştım siz almayın kendiniz yükleyin bence.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı