R5 1600X sistem toplama

AnilMuhammed

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle tam olarak bilgisayar toplamayı bilmiyorum. Uyumsuz veya abes bir şey görürseniz lütfen söyleyin.

Topladığım PC(dahaca satın almadım):

GTX 1080 Ti---Ryzen 5 1600X---1x16 GB 3000MHz RAM(ileride 32 GB yapacağım için bunu seçtim)---Gigabyte A320M-H anakart---750W 80+Silver PSU---240GB 550/500 SSD(şu an 2T harddiskim var)

Anakart konusunda biraz endişeliyim. Bu arada ileriye dönük herhangi bir değişim yapacağımı sanmıyorum. O yüzden çok fazla anakartı kafama takmadım.

2560x1440 çözünürlükte monitör alacağım (144hz)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart çok düşük, ekran kartı eskidi artık, işlemci eskidi. Fiyat vermeden bir şey söylemem doğru olmaz.

Anakartın düşük olduğunu biliyorum aslıdna böyle yapmamın amacı ileride değiştirecek olursam komple PC'yi değiştirecek olmam ve ekran kartı ile işlemci eski olsa bile şu anki RTX2070 kafa tutabiliyor işlemci ise ekran kartında darboğaz yapmasın yeter benim için.

Anakartın düşük olduğunu biliyorum aslıdna böyle yapmamın amacı ileride değiştirecek olursam komple PC'yi değiştirecek olmam ve ekran kartı ile işlemci eski olsa bile şu anki RTX2070 kafa tutabiliyor işlemci ise ekran kartında darboğaz yapmasın yeter benim için.

Açıkçası Ray Tracing özelliği de benim için çok önemli değil.

Ekran kartını ne kadara alacaksınız?

Bir bilgisayarcıdan normal değerleri veren 2. el bir 1080 Ti buldum 3000 lira (ortalama bütçe 5500)
Bu arada diğer parçalardan bazıları da 2. el o yüzden bu akdar az tuttu fiyatı.

Yeni konular

Geri
Yukarı